VALİ YAYA NÖBETİNE ÇIKTI

VALİ YAYA NÖBETİNE ÇIKTI
Tüm Türkiye’de aynı anda yapılan etkinlik Tekirdağ’da da düzenlendi. İçişleri Bakanlığının ‘Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz’ sloganıyla 2019 yılını ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan etmesiyle birlikte tüm...

Tüm Türkiye’de aynı anda yapılan etkinlik Tekirdağ’da da düzenlendi. İçişleri Bakanlığının ‘Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz’ sloganıyla 2019 yılını ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan etmesiyle birlikte tüm Türkiye’de farkındalık çalışmaları başlatılmıştı. Bu kapsamda da bugün tüm Türkiye ile birlikte Tekirdağ’da da yaya güvenliğinin nöbetindeyiz’ etkinliği düzenlendi.

Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan etkinliğe Vali Aziz Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç ile protokol üyeleri katıldı.

Burada ellerinde uyarı dövizler bulunan çocuklarla sohbet eden protokol üyeleri, yeni uygulamaya konulan kanunla ilgili sürücülere broşür vererek bilgilendirme yaptılar. Vali Aziz Yıldırım, “Karayollarında, kanunda geçiş öncelikle yayaya verilmiştir. Sürücülerimiz trafik kurallarına mutlaka uymaları gerekir çünkü trafik kuralları denenerek, uzun süre içinde tespit edilmiş ve insanımızın hem malını hemde canını korumaya dönük olarak ortaya konulan kurallardır. Kurallara uyduğumuz da ciddi anlamda kazanımlar oluyor” şeklinde konuştu.

Daha sonra yaya geçidinde durdurulan sürücülere Vali, İl emniyet Müdürü ve il jandarma komutanı öğrencilerle birlikte sürücülere yaya önceliği ve geçiş üstünleri hakkında bilgilendirme yapıp broşür verdiler. Etkinlik saat 01:00’da başlayıp, 15:00’a kadar kolluk görevlileri tarafından tüm yaya geçitleri ve kavşaklarda nöbet şeklinde devam etti.