VALİ YILDIRIM’DAN 29 EKİM MESAJI

VALİ YILDIRIM’DAN 29 EKİM MESAJI
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı yayınlayarak Cumhuriyet’in kuruluşunun 96’ncı yılını kutladı.Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 19 Mayıs...

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı yayınlayarak Cumhuriyet’in kuruluşunun 96’ncı yılını kutladı.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 19 Mayıs 1919’da başlayan Milli Mücadelemizin, büyük zaferle noktalanmasını takiben, Atatürk’ün, “Türk Milletinin tabiat ve şiarına en uygun idare, Cumhuriyet idaresidir.” dediği Cumhuriyetimizin ilanının 96. yıldönümünü büyük bir gurur, coşku ve heyecanla kutluyoruz. Cumhuriyet; bir Milletin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur” dedi.

Yıldırım, “Her yönüyle tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, getirdiği yenilikler ile bilime, akılcılığa, demokrasiye ve özgür düşünceye dayalı modern Türkiye’nin mayasını oluşturmuştur. Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim 1923 yılından itibaren geçen 96 yılda Türkiye Cumhuriyeti, büyüyen ekonomisi, sağlık, eğitim, bilim, kültür alanındaki atılımları ve güçlü demokrasisiyle dünyanın yükselen güçlü ülkeleri arasındaki yerini almış, önemli mesafeler kat etmiştir” diye konuştu.

Vali Yıldırım, “Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği 'muasır medeniyetler seviyesine ulaşma' vizyonuna, her zaman emin adımlarla ilerleyip, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmaya dün olduğu gibi bugünde devam edecektir. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu toprakları bize vatan kılan aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramını en içten duyguyla kutluyorum” diye sözlerini tamamladı.