TESKİ'DEN VATANDAŞI RAHATLATAN AÇIKLAMA

TESKİ'DEN VATANDAŞI RAHATLATAN AÇIKLAMA
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde TESKİ tarafından park alanına yapılan hurdalık deposu vatandaşları rahatsız ediyor. Park olması gereken yere depo yapıldığını kaydeden vatandaşlar, yıkama istasyonunun sesi nedeniyle...

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde TESKİ tarafından park alanına yapılan hurdalık deposu vatandaşları rahatsız ediyor. Park olması gereken yere depo yapıldığını kaydeden vatandaşlar, yıkama istasyonunun sesi nedeniyle de rahatsız olduklarını kaydetti.

Edinilen bilgiye göre TESKi tarafından Gündoğdu Mahallesi’nde bulunan hizmet binasının yakınlarında bir alan hurdalık deposu ve araç park istasyonuna dönüştürüldü. Bu alanda bozulan araçlar tamir ediliyor ve çamurlu iş makineleri ise yıkanıyor.

Bu durum mahallelinin tepkisine yol açtı. Yakınlarda çocuk parkı olmadığını kaydeden mahalle sakinleri, “Planlarla yeşil alan ve park olarak görülen bu yere TESKİ otopark yaptı. Gürültüden durulmuyor. Otopark adeta hurda çöplüğüne döndü. Sürekli gürültü oluyor. Bu tip yerler şehir dışına yapılması lazım. Araç yıkama nedeniyle sesten rahatsız oluyoruz” diye tepkilerini dile getirdi.

TESKİ’DEN VATANDAŞI RAHATLATAN AÇIKLAMA

Haberin ardından TESKİ’den yapılan açıklamada, “Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde TESKİ tarafından park alanına yapılan hurdalık deposunun vatandaşları rahatsız ettiği, park olması gereken yere depo yapıldığı ve yıkama istasyonunun sesi nedeniyle vatandaşların rahatsız olduğundan bahsedilmiştir. Haberde bahsi geçen konuya açıklık getirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

İlgili haberde bahse konu edilen alan, TESKİ Genel Müdürlüğü tarafından araç tamir bakım atölyesi olarak kullanılmamaktadır. TESKİ’ye ait araçların bakım ve onarımları 2016 yılından itibaren Sanayi Sitesindeki yeni “Araç Bakım ve Onarım Atölyesi”nde yapılmaktadır. Ayrıca kamyon ve iş makinelerinin de,  yıkama işlemleri mahalle sakinlerinin rahatsız olmaması için şehir dışındaki 10.000 ’lük depomuzun şantiye alanına taşınacaktır. İmalat bitme aşamasındadır.

Söz konusu alan; TESKİ ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi uyarınca “Geçici Atık Depolama Alanı” olarak kullanılmakta olup, uzun süreli atık depolama söz konusu değildir. Habere konu olan hurdalar ise; 2019 yılı hurda teslim programı gereği MKE’ye teslim edilmek üzere 24 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında TESKİ bünyesinden toplanan ve güvenlik gerekçesiyle bu alanda geçici olarak depolanan hurdalar olup, bugün itibariyle MKE’ye teslimatı tamamlanmıştır” denildi.