VATANDAŞI BÖYLE MAĞDUR ETTİLER

VATANDAŞI BÖYLE MAĞDUR ETTİLER
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Namık Kemal Mahallesi’nde belediyeye ait yola villa inşaatının hafriyatları döküldüğü için belediye yolu 3 senedir yapamıyor. Vatandaşlar ise evlerine çamurdan gidemiyor.Edinilen bilgiye...

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Namık Kemal Mahallesi’nde belediyeye ait yola villa inşaatının hafriyatları döküldüğü için belediye yolu 3 senedir yapamıyor. Vatandaşlar ise evlerine çamurdan gidemiyor.

Edinilen bilgiye göre Namık Kemal Mahallesi Atatürk Ormanı arkasında yer alan ve Tekirdağ’ın seçkin insanlarının oturduğu Hasbay Çamlık villaları yapılırken Özdemir Sokak’ta 10 metrelik yolun 5 metresinin sokak boyunca villa hafriyatı ile doldurulduğu öne sürüldü. Yolu taş yapmak için çalışma başlatan belediye ise hafriyat nedeniyle yolu 3 yıldır yapamıyor. Yolu araç geçilebilecek şekilde greyderle bir kısmını açan belediye çalışmaları yarım bıraktı. Vatandaşlar ise duruma isyan ederek yağışlı günlerde çamurdan güneşli günlerde ise tozdan evlerine gidemediklerini söyledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ın yolun dökülen hafriyat kaldırıldıktan sonra yapılacağını kaydetti. Vatandaşın mağduriyetini ortadan kaldırmak için yola çakıl sereceklerini belirten Eşkinat, toprak kaldırıldıktan sonra ise yolun kilit taşla kaplanacağını ifade etti. Namık Kemal Mahallesi’nde ana yolların beton asfaltla kaplandığını söyleyen Eşkinat, ara sokakların ise kilit taş yapıldığını kısa zamanda çalışmaların biteceğini söyledi.