ADAYLIĞINI AÇIKLADI YÜKSEL'E YÜKLENDİ

ADAYLIĞINI AÇIKLADI YÜKSEL'E YÜKLENDİ
CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklayan İlker Yağcıoğlu, “Doğruları savunduğum için zaman zaman ağır eleştirilere maruz kaldım. Görev sürem boyunca hiçbir maddi beklentim ve kazanımım olmadığı...

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklayan İlker Yağcıoğlu, “Doğruları savunduğum için zaman zaman ağır eleştirilere maruz kaldım. Görev sürem boyunca hiçbir maddi beklentim ve kazanımım olmadığı gibi CHP belediyelerinin veya devletin yaptığı ihalelere katılmadım. Dürüstlükten taviz vermedim, vermeyeceğim” şeklinde konuştu.

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkan Adayı İlker Yağcıoğlu’nun Süleymanpaşa’da görev yapan yerel basın mensupları ile bir araya gelerek ilçe adaylığını açıkladı.

EKONOMİ DIŞ POLİTİKA VE SURİYE ELEŞTİRİSİ

Yelken Kulüp’te yemekli gerçekleşen toplantıda Yağcıoğlu konuşmasının büyük bir bölümü ekonomik kötü gidişata ve merkezi hükümetin yanlış politikalarına ve Suriye konuna ayırdı, Dış politika ve Suriye konusunda iktidarın yaptığı stratejik hataları anlatan Yağcıoğlu, “Ekonomi berbat vatandaş kan ağlıyor.  Çiftçinin takipteki borcu iki katına çıktı. Ayçiçeği fiyatı bu yıl çiftçiyi üzmüştür. Çiftçimiz ithalat lobisine teslim edilmektedir. İthalata ayırdığı kaynağın yüzde 10’unu çiftçimize versek ayçiçeği ihya olur. Hayvancılık kan ağlıyor” diye konuştu” dedi.

DÜRÜSTLÜKTEN TAVİZ VERMEDİM BELEDİYELERİN İHALESİNE KATILMADIM

Yağcıoğlu, Yaklaşık 3,5 sene üyesi olmaktan gurur duyduğum CHP İlçe Başkanlığı görevini onurla icra ettim. Bu süre zarfında iki genel seçim, bir anayasa referandumu geçirdik. Kapı kapı dolaşarak tüm Süleymanpaşalı hemşerilerimi kucaklamayı ve zaman mefhumu gözetmeksizin çalışmayı kendime ilke edindim. Doğruları savunduğum için zaman zaman ağır eleştirilere maruz kaldım. Ama yılmadan ve dürüstlükten taviz vermeden beraber yürüdüğüm yol arkadaşlarımın desteğiyle birçok başarıya imza attık. Görev sürem boyunca hiçbir maddi beklentim ve kazanımım olmadığı gibi CHP belediyelerinin veya devletin yaptığı ihalelere katılmadım. Bu süreçte eksik kaldığımız hususlar oldu. Ancak, hatalarımızdan ders çıkararak ve aynı hatayı tekrarlamadan, doğru olan yolda yürümeyi hedefledik. Dürüstlükten taviz vermedim” şeklinde konuştu.

HER GÖREVİ ÖZVERİ İLE YAPTIM

Yerel seçimlerde aday oldum ve başkanlık görevinden istifa ettim. Genel Merkezimiz mevcut belediye başkanımızla seçimlere girme kararı verdiğinde ise sıradan bir partili gibi CHP saflarında çalışmak için talepte bulundum. Partimizin İl, İlçe başkanları ile belediye başkan adayımızı arayarak, seçim sürecinin her aşamasında ve yürütülecek kampanyalarda desteğe hazır olduğumu ifade ettim. Önceki dönem belediye başkanımızla bu konuda defalarca görüşmelerim oldu. Bu süreçte de benden talep edilen her görevi özveriyle yerine getirdim. Seçim kaybedildiğinde buna kılıf arayanların “İlker Yağcıoğlu taraftarlarına sandığa gitmeyin dedi” iddiaları tamamen yalandır. Bu iddiaları yapanların sırtında ispat yükü bir kambura dönüşmüştür. Bu saçma iddialar en basit ifadeyle CHP seçmeninin aklıyla alay etmektir. Burada suçlu İlker Yağcıoğlu olamaz. Burada yapılan siyasi hataları aramak, insan ilişkilerine bakmak, seçim çalışmalarında yapılan hatalara odaklanmak ve belirlenen meclis üyesi adaylarının seçmen üzerindeki etkisini sorgulamak gerekir. Halkımızın vicdanı en yüce mahkemedir. Takdir yetkisini kullanmış ve mevcut yönetime olan tepkisini sandıkta beyan etmiştir. Önceki dönem belediye başkanımız sayın Eşkinat, Danışma Kurulunda %99 hatanın kendisinde olduğunu kabul etmiş olabilir. Ben bu nokta da hatanın tek kişi de olamayacağını savunuyorum. 5 yıl boyunca yapılan hataların faturası ödenmiştir. Bizlerin görevi bunu doğru okuyarak yapılan hatalardan ders çıkarmak ve önümüzdeki süreci doğru yönetebilmektir. Yüce milletimizin takdir ederek verdiği makamların gerçek sahibi halktır. Merak etmeyin bu gün böbürlenerek koltuklarında oturanlarda, zamanı gelince geldikleri gibi gideceklerdir” dedi.

HEDEFİNDE YÜKSEL VARDI

Konuşmasını AK Partili Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel üzerinden sürdüren Yağcıoğlu, “Muratlı yoluna bağlanan bölgedeki asfaltlama çalışmaları karayolları eliyle CHP belediyesi döneminde geciktirilerek Süleymanpaşa’lı hemşerilerimiz ve özellikle Zafer Mahallesi sakinleri cezalandırılmıştır. İskelenin kiralanması ve üzerine bazı tesislerin yapılması konusunda iskelenin kira ücreti karşılığında CHP belediyesi tarafından talep edilmesine rağmen, kullanımına müsaade edilmemiş, sonrasında ise yüksek kira talep edilmiştir. AKP Belediyesinin seçim sonrası yaptığı müracaata olumlu cevap verilmiş ve CHP belediyesinden istenen kira bedelinin 1/3’ünden az bir kira bedeliyle kiraya verilmiştir. Kiraz Festivalini Sponsorlar marifetiyle yaptığını birçok yerde ifade eden Süleymanpaşa belediye başkanımızdan sponsorların kimler olduğunu ve varsa belediyemiz ile olan ticari ilişkilerini açıklaması hususunu şeffaf belediyecilik örneği vermesi için bekliyoruz. TREDAŞ’ın 30 Ağustos konserine sponsor olduğu ifade edilmişti. Aynı desteği CHP belediyelerine ve Büyükşehir Belediyemize de vermesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Vatandaşın ödediği elektrik ücretleri ile ahbap çavuş ilişkisi kurulup sponsor olunacağına vatandaşa ucuz elektrik verilmesinin doğru olacağını düşünüyoruz. Millet Parkı yapmak amacıyla sahil yolundaki bütün askeri bölgenin istendiğini biliyoruz. Şehrimizde bulunmasından gurur duyduğumuz 8.Mekanize Piyade Tugayı ve personelinin lojman sahası olan bölgenin ve Tugay Komutanı konutunun bile talep edilmesine sebep olan ve şüphesiz ki ilçemizin maddi değeri yüksek bir bölgesindeki bu büyük arazi parçasının, hangi projeyle değerlendirileceğini, yapılacak tesislerde kimlere rant sağlanacağını merak ediyoruz. Tugay Komutanı Konutuna bile göz diken bu hırs neyin göstergesidir. Marmara Ereğlisi Belediyesinin asfalt plenti kiralanarak malzeme temin edildiği ifade edilmektedir. Süleymanpaşa Belediyemize destek veren Kara Yollarımıza teşekkür etmekle birlikte aynı desteği neden CHP belediyelerine vermediğini sormadan geçemeyeceğiz. Yerel Seçimlerden sonra geçen 8 aylık sürede CHP Belediyesinin Süleymanpaşa’da kurduğu ve işlettiği sosyal belediyecilik örneği projelerden durdurulan veya seviyesi azaltılanların sebebini merak ediyoruz” diye koştu.

VAADLERİNİ SIRALADI

Atatürk ilke ve İnkılapları ışığında çalışan dürüst ve ilkeli bir yönetim sergileyeceğim. Ticari, ahlaki ve siyasi olarak geçmişinde hatası olmayan kişilerden kurulu bir yönetim kadrosuyla görev yapacak, parti içi hesaplaşmalara son verecek ve küskünlükleri, kırgınlıkları bitirecek adımlar atacağım. Partiye gönül vermiş bütün yol arkadaşlarımı kucaklayacak, kimseyi ötekileştirmeden hizmet edeceğim. Yerinde oturan değil, sürekli partililerim ve Süleymanpaşa’lı hemşerilerimle görüşen, sorunlarını dinleyen, çözüm bulunması yolunda kamu kurum kuruluşları ve belediyelerle irtibat halinde olan bir başkan olacağım. Nitelikli, dürüst ve ülkesini seven hemşerilerimi partimizin saflarına katmak yolunda gayret göstereceğim. Kadınların, çocukların ve engellilerin sorunlarıyla ilgili projeler geliştirecek, ilgili makamlara iletecek takipçisi olacağım. Sokak hayvanlarının korunması ve hayvan barınağının iyileştirilmesi için çalışmalar yapacağım. Süleymanpaşa Belediyesinin 2024 yerel seçimlerinde tekrar kazanılması ana hedefim olacak şekilde çalışacak, mahalle örgütlenmesine önem vererek, partililerimizin tek yumruk olarak hedefe yürümesini sağlayacağım” dedi.

Yağcıoğlu gazetecilerin sorularını cevaplamasının ardından konuşmasını tamamladı.