YAĞCIOĞLU SON NOKTAYI KOYDU

YAĞCIOĞLU SON NOKTAYI KOYDU
Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkan Adayı İlker Yağcıoğlu parti binasında basın toplantısı gerçekleştirerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.TEK RAKİBİM AKPCumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı...

Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkan Adayı İlker Yağcıoğlu parti binasında basın toplantısı gerçekleştirerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

TEK RAKİBİM AKP

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı binasında bulunan toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısına partililer ve basın mensupları katıldı. Gündeme dair açıklamalarda bulunan CHP Süleymanpaşa İlçe Başkan Adayı Yağcıoğlu, kendisinin tek rakibinin Adalet ve Kalkınma Partisi Tekirdağ temsilcilerinin olduğunu belirtti.

TAHRİK EDİCİ VE AYRIŞTIRICI TAVIR SERGİLİYORLAR

Parti içerisinde bir kesimin kaos ortamı yaratma gayreti içerisinde olduğunun altını çizen Yağcıoğlu;  “Güçlü bir örgüt ve yerel iktidar için partimizdeki en büyük ihtiyacın parti içi barış ve beraberlik olduğunun farkındayız. Bu fikirlerimizi seçim sürecinde her platformda dile getirdik. Ne kadar isabetli şeyler söylediğimizi ve doğru yolda olduğumuzu üyelerimizden ve delegelerimizden gelen dönüşlerden anlıyoruz. Bu çabamızın bir takım siyasi aktörleri rahatsız etiğinin farkındayız. Bizler partimizde iç barışı, birleşmeyi, bütünleşmeyi sağlamaya çalıştıkça, parti içindeki çok küçük bir kitlenin tahrik edici, ayrıştırıcı, kavgacı, kutuplaştırıcı tavırlarını üzülerek gözlemliyoruz. Özelikle tahrik etmek amacıyla sataşma girişimlerini esefle izliyoruz. Bu tavır ve davranışlardan beslenerek, kendisine koltuk ve çıkar sağlama niyetinde olan kişilere inat, birlik-beraberlik içerisinde kavga etmeden güçlü geleceğe koşar adımlarla ilerleyeceğiz.’’ Şeklinde konuştu.

ZATEN BİRLİKTELERDİ, İLAN ETMİŞ OLDULAR

Kendisine karşı birleşen 4 adayın toplantısının sorulması üzerine Yağcıoğlu; ‘’Öncelikle hayırlı olmasını temenni ediyorum, bizim arkadaşlarımız esasında zaten yapılan delege seçimlerine beraber girdiler. Ben yaptıkları toplantıyı da dikkatle ve ilgiyle izledim. 4 arkadaşımız vardı, bu 4 arkadaşımız zaten yapılan delege seçimlerinde beraberdiler. İkisi zaten bir listede girmişti, diğeri de mavi liste ile birlikte hareket etti. Bu birlikteliğin nasıl yapıldığını hangi mahallelerde nasıl tavır alındığını zaten ben yapılacak olan kongremizde ben belgeleri ile göstereceğim. Yeni bir olgu değil, yapılan toplantıyı da bir algı yaratma çabası olarak değerlendiriyorum ben. Üyelerimiz nezdinde bilinenin tekrar pişirilmesinden başka yeni bir olgu olduğunu düşünmüyorum, başarılar diliyorum.’’ İfadelerini kullandı.

220 İMZAYI AŞTIK 250 İMZAYI GEÇECEĞİZ

İmza toplamaları ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Süleymanpaşa İlçe Başkan Adayı İlker Yağcıoğlu; “Şimdi imza tabi topluyoruz bu imzalar bizim tüzüğümüz gereği bir aday adayının aday olabilmesi için delegelerimizin %10’nun adaylık imzasını alması gerekiyor. Biz de bu imzayı topluyoruz. Ben arkadaşlarımızın ne kadar imza topladığını bilmiyorum açıkçası ama bizim şuanda imza sayımızın 220’nin üzerinde olduğunu söyleyebilirim. Biz Pazar gününe kadar bu sayıyı 250’nin üzerine çıkartacağız çünkü açıkçası delegelerimizle görüşmelerimiz devam ediyor, oluşturacağımız kurullar ile ilgili de görüşmelerimiz devam ediyor. Enerjimizi biraz buralara vermiştik fakat artık yavaş yavaş bu işi noktalıyoruz. Dolayısıyla biz delegelerimiz ile imza için daha fazla görüşeceğiz daha fazla zaman bulacağız imza isteme aşamasında dediğim gibi 250’yi aşacağız.’’ Dedi.

DELEGELERE BASKI YAPILIYOR

Şuanda seçilen delegelere aşırı şekilde baskı yapıldığının altını çizen Yağcıoğlu; ‘’Üzülerek söylemeliyim ki delegelerimize de çok fazla baskı yapılıyor. Çeşitli kanallardan, çeşitli söylemler ile çok fazla baskı yapılıyor o yüzden biz mümkün olduğu kadar daha az rahatsız etmeye çalışıyoruz. Çünkü konuştuğumuz delegelerimiz gerçekten bu işten yorulduğunu bu baskıdan sıkıldığını bir an önce şu 15’i gelsin de bu iş bitsin söylemleri var. Dolayısıyla biz fazla rahatsız etmeden inşallah işi bitireceğiz.’’ şeklinde konuştu.

HERKES İDDİASINI İSPAT ETSİN

Delege satın aldığı yönünde ki iddiaların sorulması üzerine gülerek tepki veren İlçe Başkan Adayı İlker Yağcıoğlu; ‘’ Böyle yorumluyorum. Esasında bu sorunun cevabı gülümsemem, yani bu kadar ciddiye alıyorum bu iddiaları. Başka değinmek istediğim bir konu var, bazı arkadaşlarımız sadece o kişi de değil sosyal medyadan partimizi gerecek, delege arkadaşlarımızı üye arkadaşlarımızı üzecek hatta Süleymanpaşa’da yaşayan Cumhuriyet Halk Partisine üye olmayıp ama partimize oy veren kesimleri de üzecek açıklamalar yapıyorlar sosyal medyadan. Bu tür büyük iddiaları sizi de töhmet altında bırakacak iddiaları yani biz çok şey yapabiliriz hukuken yapmayacağız ama sabredeceğiz. Hukuken de töhmet altında ve yarın öbür günde  işlem yapılabilecek olan iddiaları ortaya atıyorsanız mutlaka ispat etmekle hükümlüsünüz. Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşımız daha partiyle ilgisi olmayan kişilerin tarafımızca üye yapıldığını söyledi. İspat etmekle yükümlüler, kim yapılmış, ne zaman yapılmış ortaya bir söz söyleniyor e bütün, sadece ben değil burada görev yapan başka arkadaşlarımız da töhmet altında kalıyor. Bunların hukuken bağlayıcılığı vardır. Çünkü üyelik formu parti içerisinde kalması gereken yasal bir formdur. Bu evrak dışarıya çıkamaz, yani bazı arkadaşlarımız çeşitli iddialarda bulunuyor, bu formun dışarıya çıkarılamayacağının bilinmesi lazım bu arkadaşlarımız tarafından. Ben bütün arkadaşlarımızın iddialarını bir an önce ortaya çıkarmalarını rica ediyorum, çıkartsınlar ki bizde böyle bir terbiyesizlik, böyle bir hadsizlik yapmışsak delegelerimiz bizleri cezalandırsın.’’ Diyerek sözlerini noktaladı.