YAĞCIOĞLU'NDAN  EŞKİNAT ÇIKIŞI

YAĞCIOĞLU'NDAN  EŞKİNAT ÇIKIŞI
CHP Süleymanpaşa İlçe Başkan Adayı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa seçimlerinden aday adaylığı sürecinde rakibi olan Ekrem Eşkinat'ın ve Kervancılar’a destek olduğunu il başkanı olmak istediği asla il başkanı olamayacağını...

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkan Adayı İlker Yağcıoğlu, Süleymanpaşa seçimlerinden aday adaylığı sürecinde rakibi olan Ekrem Eşkinat'ın ve Kervancılar’a destek olduğunu il başkanı olmak istediği asla il başkanı olamayacağını kaydetti.

CHP Süleymanpaşa belediye başkan adaylığı sürecinde karşı karşıya gelen iki isim kongre öncesinde de yine birbirlerine rakip oldu.

Yağcıoğlu’nun gerçekleştirdiği basın toplantısında Murat Emre Kervancılar ilçe başkanı olduğu takdirde Ekrem Eşkşinat’ın CHP Tekirdağ İl Başkanı olacağı konuşuluyor. Neler söyleyeceksiniz? ‘’şeklinde sorusuna net cevap verdi.

Yağcıoğlu ‘’Şunu net biliyorum;  Ekrem Eşkinat başkanımız çeşitli mahallelerde arkadaşlarımızı arayarak kırmızı listeye ve İlker Yağcıoğlu’na oy verilmemesini söylediği isim isim biliyorum. Çünkü o arkadaşlarımız da bize söylüyorlar. Ekrem başkanın siyaset yapma isteğini anlıyorum. İl başkanı olma arzusu da elbette olabilir. Ama şunu söyleyebilirim, Eşkinat bizim il başkan adayımız asla olmayacak. Kafamızda ki profile uygun değil. ‘’ifadelerini kullandı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından CHP kulislerinde Eşkinat ve Yağcıoğlu isimlerinin yine karşı karşıya geldiği ve sürecin merakla takip edildiği konuşuluyor.