YAPIMI YILAN HİKAYESİNE DÖNMÜŞTÜ

YAPIMI YILAN HİKAYESİNE DÖNMÜŞTÜ
Tekirdağ'da, temeli dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Fikri Sağlar ve beraberindeki 7 bakanla birlikte atılan kültür merkezinin açılışı 26 yıldan sonra yapılacak. 24 kasım Öğretmenler Günü’nde ilk etkinliğe ev sahipliği...

Tekirdağ'da, temeli dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Fikri Sağlar ve beraberindeki 7 bakanla birlikte atılan kültür merkezinin açılışı 26 yıldan sonra yapılacak. 24 kasım Öğretmenler Günü’nde ilk etkinliğe ev sahipliği yapacak bina yılların ardından hizmete girmiş olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Tekirdağ'daki Atatürk Bulvarı üzerinde kültür merkezi kurma kararı almış, 1992 yılında dönemin Kültür Bakanı Fikri Sağlar ve beraberindeki 7 bakanın katıldığı törenle projenin temeli atılmıştı. Ancak 2002 yılına kadar 10 yıllık süreçte sadece idare merkezi inşaatı tamamlandı ve ödenek olmadığı için inşaat durduruldu. Daha sonra tekrar ihaleye çıkarılan inşaat, değişen hükümetler ve kanunlar nedeniyle bir türlü tamamlanamadı. Yeni gelen hükümetin bakanlığı eski ihaleyi kabul etmedi. Bakanlık ile müteahhit firma mahkemelik oldu.

Değişen kanunlar ve hükümetler nedeniyle yapımı yılan hikayesine dönen kültür merkezi inşaatı, ödenek olmadığı için çürümeye terk edilmişti. Tekirdağ'daki Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan kültür sarayı 2011’de itibariyle tekrar yapımına başlandı. İnşaat 26 yıl sonra tamamlandı. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ilk etkinliğe ev sahipliği yapacak bina yılların ardından hizmete girmiş olacak.