YAŞAM HASTANESİ’NDE NELER OLUYOR?  

YAŞAM HASTANESİ’NDE NELER OLUYOR?  
Tekirdağ’ın en büyük özel hastanelerinden biri olan Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi’nin kanunlara aykırı bir şekilde işletme hakkının devredildiği öne sürüldü.Hastanenin 550 bin TL aylık kira ile bakanlık mevzuatına aykırı...

Tekirdağ’ın en büyük özel hastanelerinden biri olan Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi’nin kanunlara aykırı bir şekilde işletme hakkının devredildiği öne sürüldü.

Hastanenin 550 bin TL aylık kira ile bakanlık mevzuatına aykırı olarak Kadın Doğum Uzmanı Doktor Önder Önen’e kiralandığı iddia edildi.

İddia edilen kiralamanın ardından Önen,hastanenin yönetimini devralarak, başhekimlik koltuğuna oturduğu görüldü.. Devir iddialarını yalanlayan yeni Başhekim Önen, hastanenin yönetimi devraldığını kiralama iddiasının doğru olmadığını söyledi.

DURDUK YERE YÖNETİMİ DEĞİŞTİ

Tekirdağ’ın en büyük hastanesinin sahibi Ekrem Çömez, yıllardır işlettiği hastanenin yönetimini Başhekim Kadın Doğum Uzmanı Doktor Önder Önen’e devretti ve hastane yönetiminden ani bir şekilde çekildi. Çömez, hastanede doktorluk yapmaya devam ediyor. Çömez’in hastaneyi aylık 550 bin TL’ye kiraladığı iddia edildi. Kiralamanın ise kâğıt üzerinde yönetim değişerek gerçekleştiği öne sürüldü. İsminin açıklanmasını istemeyen hastane çalışanları,  Habertrak Gazetesi’ne yaptığı açıklamada kiralamayı ise doğruladı.

İDDİALARA CEVAP VERDİ YÖNETİMİ DEVRALDIK

İddialarla ilgili soruları cevaplayan Başhekim Kadın Doğum Uzmanı Doktor Önder Önen, “Yönetim devri niye yapılmasın? Başhekim hastanenin sahibi Ekrem Çömez iken başhekimliği bana devretti. Ben aldığım diplomalarla başhekimlik yapabilirim. Bunun usulsüzlük neresinde anlamadım. Bakanlığın onayladığı mesul müdürlük belgemde var. Bana Ekrem Bey satmadı. Belki benim daha iyi yöneteceğimi düşünüyor. Yönetimini devretti” dedi.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ OLAYA EL ATTI

Devir iddiaları ile ilgili de Tekirdağ Sağlık Müdürlüğü’nün araştırma ve çalışma başlattığı kaydedildi. Konu ile ilgili olarak Habertrak Gazetesi’ne konuşan bir yetkili, “Müdürlüğe Yaşam Hastanesi’nin kiralanması ile ilgili çeşitli şikâyetler geldi. Gelmeye de devam ediyor. Bu konuda çalışma başlatıldı. Bakanlıktan müfettiş görevlendirilecek. Çok sayıda ihbar aldık. Konuyu derinlemesine inceliyoruz. Araştırmamız devam ediyor” dedi.