Yaşlı kadın faturalara böyle isyan etti: Böyle çaresizlik görmedim intihar kadar gideceğim

Yaşlı kadın faturalara böyle isyan etti: Böyle çaresizlik görmedim intihar kadar gideceğim
FERHAT AKGÜNTekirdağ’da yaşayan vatandaşlar zamlı gelen elektrik ve doğalgaz faturalarına tepkilerini dile getirdi. Allahınızı severseniz bittik, öldük biz. Bırakın elektriği suyu ekmek alamıyoruz. Küçük bir oda 400 lira...

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’da yaşayan vatandaşlar zamlı gelen elektrik ve doğalgaz faturalarına tepkilerini dile getirdi. Allahınızı severseniz bittik, öldük biz. Bırakın elektriği suyu ekmek alamıyoruz. Küçük bir oda 400 lira elektrik geldi. 60 yaşını aşkınım ben bugüne geldim. Böyle bir rezillik böyle bir çaresizlik görmedim. 86’dan beri şizofreni hastası ile uğraşıyorum o kadar zor zaman geçirdim, o kadar zor günler geçirdim ben şu iki senedir öldüm. Milleti intihara kadar götürecekler çaresizlikten. Şuan intihara kadar gideceğim yok” dedi.

Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesinde yaşayan vatandaşlar zamlı elektrik ve doğalgaz faturalarına tepki gösterdi.

ANKA Haber Ajansı’nın mikrofonuna tepkilerini dile getiren bir simitçi, “Faturalar yüzde 125 geldi. Çok pahalı hayat çok pahalı. Bildiğiniz gibi değil geçinemiyorum. Malulen 640 lira alıyorum şimdi 850 lira yapmışlar. Allah sonumuzu hayır etsin, Allah yardım etsin” dedi.

‘BÖYLE BİR REZİLLİK BÖYLE BİR ÇARESİZLİK GÖRMEDİM, BÖYLE BİR REZİLLİK BÖYLE BİR ÇARESİZLİK GÖRMEDİM’

Emekli yaşlı kadın ise, “Allah’ınızı severseniz bittik, öldük biz. Bırakın elektriği suyu ekmek alamıyoruz. Küçük bir oda 400 lira elektrik geldi. Kullandığım bir şey yok ütü yok. Bi çamaşırı yıkıyorum. Gelen fatura 400 lira. Aldığım 2 bin 200 lira maaş. Ne yapayım ben onunla adam yatalak. Bez parası veriyoruz dünya kadar devlet dörtte birini veriyor. Nasıl geçineceğiz, ne olacak bizim halimiz? Soruyorum hani nerde bizim başımızdaki büyüklerimiz? Bugün aldığımız şeyi öğlenden sonra gidip alıyoruz yeni fiyat. En uygun tavuk köftesi alayım dedim. Sabah gittim kıyıp da alamadım. Öğle sonu gittim 42 TL dediler. Sabah böyle öğleden sonra böyle ne olacak bizim halimiz. Nerede bizim başkanımız nerede Cumhurbaşkanı. Hani düşüş olacaktı enflasyonda. Emekliye yüzde 25 verdi. 600 lira verdi emekliye. Onunla cumburu cumburu oynayacak emekli. Öldük biz oğlum öldük. 60 yaşını aşkınım ben bugüne geldim. Böyle bir rezillik böyle bir çaresizlik görmedim. 86’dan beri şizofreni hastası ile uğraşıyorum o kadar zor zaman geçirdim, o kadar zor günler geçirdim ben şu iki senedir öldüm. Milleti intihara kadar götürecekler çaresizlikten. Şuan intihara kadar gideceğim yok. Tek bir odaya 550 lira doğalgaz geliyor. Lanet olsun. Allah’a havale ediyorum. Başka bir şey demiyorum. Dediğimiz zamanda milleti içeri alıyorlar” dedi.

‘YAKMADIĞIMIZ HALDE 550 LİRA DOĞALGAZ GELDİ’

Yine bir başka vatandaş ise, “550 doğalgaz geldi. Yakmadığımız halde geldi. 2 kişiyiz. Elektrik de 300 lira geldi. Herşey lanet yani. Herşey bozuk. Gidişişat, kriz, pahalılık onun için biran önce bu iktidarın değişmesini istiyoruz.  Güzel geldi fatura. İnsanlar bunu hak etti. Enflasyonu yüzde 49 hesaplıyorlar ama öyle değil gelsinler bir baksınlar. Yüzde 126 geldi. Böyle bir şey var mı? Geçim nerede. Böyle bir şey olamaz” dedi.

‘ÇİFT MAAŞ OLMASA GEÇİNEMEYİZ’

Emekli bir kadın öğretmen, “Faturamız çok geldi. 110 lira öderken 218 lira geldi doğalgaz. Çok yakmadığım halde. Kısıtlı yakıyoruz. Elektrik daha bu ay gelmedi. Herşey zam. Hepsine tepki gösteriyoruz. Ben emekli öğretmenim. Tek maaş olsa geçinemem. İkimizde öğretmeniz. Önceden biraz kenara koyuyorduk şimdi kenara koymak yok. Çok pahalılık var” dedi.