YAŞLILARA ÇÖZÜM BAŞKANDAN GELDİ

YAŞLILARA ÇÖZÜM BAŞKANDAN GELDİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tekpark AŞ. Talebin az olması ve zarar etmesi nedeniyle Kumbağ başta olmak üzere çok sayıda otobüs seferlerine son verdi. 65 yaş üstü vatandaş taşıma zorunluluğu olmayan Kumbağ Barbaros Minibüsçüler...

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tekpark AŞ. Talebin az olması ve zarar etmesi nedeniyle Kumbağ başta olmak üzere çok sayıda otobüs seferlerine son verdi. 65 yaş üstü vatandaş taşıma zorunluluğu olmayan Kumbağ Barbaros Minibüsçüler Kooperatifi ise 4.5 TL olan 65 yaş üstü vatandaşları şehir için öğrenci fiyatı 1.75 TL’den taşıma kararı aldı. Bu durum vatandaşları sevindirdi.

Edinilen bilgiye göre  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi iştiraki Tekpark AŞ. Bazı güzergahlarda talebin az olması nedeniyle otobüsleri zarar etmesini gerekçe göstererek seferleri iptal etme kararı aldı. Büyükşehir belediyesi Kumbağ seferlerini durdurdu. Tekpark araçları ile Kumbağ güzergahında 65 yaş üstü vatandaşlar ücretsiz taşınıyordu. Yaşlıların imdadına ise Kumbağ Barbaros Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Recep Nişancı yetişti. 4.5 TL olan 65 yaş üstü vatandaşları şehir için öğrenci fiyatı 1.75 TL’den taşıma kararı aldı. Bu durum vatandaşları sevindirdi.

Nişancı, “Bilindiği üzere bizim 65 yaş üstü yaşlıları ücretsiz taşımıyoruz. Kumbağ’da büyükşehir seferleri durdurmasının ardından zorunlu olmamamıza rağmen yaşlı vatandaşlarımıza böyle bir kolaylık yapalım dedik. Esnaf arkadaşlarımız destek verdi. Vatandaştan olumlu tepkiler aldık” diye konuştu.