YAŞLILARA HERGÜN BUNU YAPIYORLAR

YAŞLILARA HERGÜN BUNU YAPIYORLAR
Trakya’nın en büyük merkezi Özel Trakya Bakım Merkezi bedensel engellilere aile sıcaklığında ve aile şefkatinde hizmet veriyor. 93 hastası bulunan merkezde yürüme güçlüğü çeken yaşlı hastalara fizyoterapistler tarafından...

Trakya’nın en büyük merkezi Özel Trakya Bakım Merkezi bedensel engellilere aile sıcaklığında ve aile şefkatinde hizmet veriyor. 93 hastası bulunan merkezde yürüme güçlüğü çeken yaşlı hastalara fizyoterapistler tarafından düzenli olarak egzersizler yaptırılıyor.

AİLE ŞEFKATİN MERKEZ

Yaklaşık 3 bin metre kapalı alanında hizmet veren Trakya Bakım Merkezi, uzman personeli ile engelli bakım alanında fark yaratıyor. Başta Trakya olmak üzere Türkiye’nin her yerinden engelli hasta kabul eden merkez, kısa zamanda ailelerin de memnuniyetini kazandı. Engelsiz bir yaşama katkı sunmak için hizmete başlayan merkez kısa sürede bölgenin lider bakım merkezi olmayı başardı.

 DÜZENLİ EGZERSİZ YAPTIRILIYOR

93 hastası bulunan merkezde yürüme güçlüğü çeken yaşlı hastalara fizyoterapistler tarafından düzenli olarak egzersizler yaptırılarak yürümesi sağlanıyor. Hastaların sürekli yanında olan güler yüzlü personel ise yaşlıların yaşam kaynağı.

Yaşlı hastaların en ufak bir tebessümünün kendilerine yettiğini ifade eden Trakya Bakım Merkezi Müdürü Hüda Ceviz, “Hastalarımız bize ailelerimizin emaneti. Onlara gözümüz gibi bakıyoruz. Nasıl bir yaşlı evin nuru ise onlarda bizim merkezimizin nuru. Yürüme güçlüğü çeken hastalarımıza fizyoterapistler tarafından düzenli olarak egzersizler yaptırılarak onların yürümeleri ve yatağa bağlı kalmamaları amaçlanıyor. ” dedi.