YAZA YOL SORUNU KALMAYACAK

YAZA YOL SORUNU KALMAYACAK
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, yarım asırlık bir sorun olan alt yapı çalışmalarının Kumbağ ve Barbaros’ta son bulduğunu, üst yapı çalışmalarının ise tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti.Süleymanpaşa...

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, yarım asırlık bir sorun olan alt yapı çalışmalarının Kumbağ ve Barbaros’ta son bulduğunu, üst yapı çalışmalarının ise tamamlanmak üzere olduğunu kaydetti.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Kumbağ ve Barbaros’ta devam eden üst yapı çalışmaları ile ilgili son durum hakkında bilgi verdi.

KUMBAĞ VE BARBAROS’U VİDANJÖRDEN KURTARDIK

Kumbağ ve Barbaros’ta Süleymanpaşa Belediyesi, Büyükşehir ve TESKİ ile birlikte alt yapı sıkıntısını bitirdiklerini kaydeden Ekrem Eşkinat, “Barbaros ve Kumbağ Mahalleri’nde olmayan kanalizasyon sistemini yaparak Barbaros ve Kumbağ Mahallemizi fosseptikten, vidanjörlerden kurtardık. Kısa zamanda her iki mahallede devam eden çalışmalarla yarım asırlık soruna çözüm getirdik.  Böylece bu iki önemli turistik yöremizi vidanjörlerden kurtarmış olduk. İki Mahallemizdeki kanalizasyon Kumbağ Mahallemizde bulunan TESKİ tarafından yenilenen arıtma tesisinde arıtılıyor. Buraya TESKİ yakın zamanda iki mahalleye hizmet verecek büyük bir arıtma yapacak” dedi.

ÜST YAPIDA SONA GELİNDİ

Alt yapı biter bitmez hızlıca üst yapıya geçtiklerini aktaran Eşkinat, “Alt yapı biter bitmez acilen üst yapıya başladık. Kumbağ’ımız sıkıntılı bir yaz atlattı. Esnaf kardeşlerimiz biraz üzüldü ama bundan sonra üzülmeyecekler. 50 yıl iki mahallemizde alt yapı sıkıntısı olmayacak. Kumbağ ve Barbaros hak ettiği değeri turizmden alacak. Barbaros’ta çalışmalar sona geldik. Barbaros Topağaç’ta 24 bin 402 metre taş çalışması yaptık. Topağaç’ta 6 bin 130 metre kare kalan yerimiz var. Yağmur ve kar yağışı olmadığı günlerde çalışmalar kışa rağmen yapılıyor. Barbaros Mahallesi içibde 28 bin metre kare alan yaptık. Kalan ise 20 bin metre kare alanımız var. Barbaros’ta 3 bölgede ekipler çalışıyor. Ara sokaklar hızlıca yapılıyor” diye konuştu.

YAZA SORUNSUZ GİRECEKLER

Yaza iki mahallede de sorun kalmayacağı müjdesini veren Eşkinat, “Kumbağ’da Pazar sokağı bitti. 7 ara sokak bitti. 6 bin 624 metre kare alanı bitirdik. 3 bin 400 metre kaldı. Barbaros’tan sonra ekiplerimiz oraya geçecek. Kumbağ’da doğalgaz hattı çekildikten sonra alt yapısı biten sokakları yapacağız. Doğalgaz hattı geçen yerleri hızlıca yaptık. Birkaç aya iki mahallemizde yol sorunu kalmayacak. Yaza Kumbağ ve Barbaros sıkıntısız girecek” diye sözlerini tamamladı.