FETÖCÜ REKTÖRÜN İZLERİNİ SİLİYOR

FETÖCÜ REKTÖRÜN İZLERİNİ SİLİYOR
Namık Kemal Üniversitesi’ne atanan Tekirdağlı Rektör Mümin Şahin, FETÖ’den hakkında 15 yıla kadar iddianame hazırlanan Osman Şimşek’in izlerini silmeye başladı. Son olarak Şimşek döneminin rektör Yardımcısı İsmail...

Namık Kemal Üniversitesi’ne atanan Tekirdağlı Rektör Mümin Şahin, FETÖ’den hakkında 15 yıla kadar iddianame hazırlanan Osman Şimşek’in izlerini silmeye başladı. Son olarak Şimşek döneminin rektör Yardımcısı İsmail Yılmaz’ı görevden alan Yeni Rektör Şahin, üniversite çevresinde akil bilim adamı olarak bilinen üniversite sanayi işbirliğinin Türkiye’deki sayılı isimlerinden biri olan NKÜ Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent Eker’i kendine rektör yardımcısı olarak atadı.

TEKİRDAĞLI OLMASI ŞEHİRDE MEMNUNİYETLE KARŞILANDI

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Süleymanpaşa’nın Barbaros Mahallesi doğumlu yeni rektör Bülent Eker, Tekirdağ kamuouyunda heyecanla karşılandı. Bürokraside Tekirdağlı isimlerin azlığından yakınan şehir kamuoyu, Tekirdağ’ın en güzide kurumlarından birine yine Tekirdağlı olan bir ismin atanmasını memnuniyetle karşıladı.

ŞEHİRLE ÜNİVERSİTEYİ BARIŞTIRACAK

Şahin, rektör yardımcılarını da atamaya başladı. Hakkında Fetö’den işlem yapılan Şefik Kurultay, İhsan Soysal daha önce görevden alınmıştı. Yeni Rektör Şahin, ise Şimşek döneminin rektör yardımcısı olan İsmail Yılmaz ile çalışmama kararı aldı. Yılmaz’ın yerine ise üniversitede akil adam olarak görülen, yine üniversite sanayi işbirliğinin Türkiye’deki öncü isimlerinden olan Prof. Dr. Bülent Eker’i atadı. Şahin’in üniversiteyi şehirle barıştırmak için harekete geçtiği kaydedildi.