YENİ REKTÖRDEN ALKIŞLANACAK HAREKET

YENİ REKTÖRDEN ALKIŞLANACAK HAREKET
Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Tekirdağ Namık Kemal Ünivesitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof.Dr. Mümin Şahin, 'Hayırlı olsun' kutlamasında bulunmak için çiçek göndermek isteyenlerin çiçek yerine Namık Kemal Üniversitesi...

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Tekirdağ Namık Kemal Ünivesitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof.Dr. Mümin Şahin, 'Hayırlı olsun' kutlamasında bulunmak için çiçek göndermek isteyenlerin çiçek yerine Namık Kemal Üniversitesi Öğrencilerini Destekleme Derneğine ve 15 Temmuz’da şehit olan demokrasi kahramanlarının yakınları için başlatılan 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na bağış yapmalarını  istedi.

BARBAROSLU REKTÖR GÖREVE BAŞLADI

Aslen Süleymanpaşa İlçesi Barbaros Mahallesi Doğumlu olan Trakya Üniversitesi’nde rektör yardımcısı olan Prof. Dr. Mümin Şahin, NKÜ rektörlüğü görevine başladı. Makamına oturan Şahin, “27 Aralık 2018 Tarihli ve 30638 Sayılı Resmi Gazetede yer alan 2018/264 numaralı karar ile Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanmış olmanın heyecanı ve gururu içerisindeyim. Cumhurbaşkanımızın takdiri ve onayı sonucunda Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğüne atanarak, şehrimize ve ülkemize hizmet edecek olmanın mutluluğunu yaşamaktayım. Bu onurlu göreve atanma sürecinde daima desteklerini gördüğüm iç ve dış tüm paydaşlarımıza şükranlarımı sunarım. Üniversitemizin kentsel ve bölgesel anlamda sosyal ve kültürel değişimine öncülük etmek, kalkınmasını desteklemek, eğitim ve araştırmada öncü, şehir ile iç içe olan örnek bir eğitim kurumu noktasına getirmek için bugünden itibaren vakit kaybetmeden çalışmalarımıza başlayacağımızın bilinmesini isterim.Şahsıma tevdi edilen bu onurlu görevi değerli meslektaşlarım ile birlikte, çalışarak, üreterek, karşılıklı uyum, sevgi ve saygı çerçevesinde yürüteceğimize olan inancım sonsuzdur” dedi.

ÇİÇEK İSTEMEDİ, ÖĞRENCİ VE 15 TEMMUZ DERNEĞİNE YARDIM EDİN DEDİ

Şahin üniversitenin internet sitesininde yapılan duyuruda “Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanmam vesilesiyle 'Hayırlı olsun' kutlamasında bulunmak için çiçek göndermek isteyen gerçek ve tüzel kişilerin, çiçek yerine Namık Kemal Üniversitesi Öğrencilerini Destekleme Derneğine ve 15 Temmuz’da şehit olan demokrasi kahramanlarının yakınları için başlatılan 15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na bağış yapmalarını rica ederim” ifadelerini kullandı.