YENİ VALİ İŞE HIZLI BAŞLADI

YENİ VALİ İŞE HIZLI BAŞLADI
Tekirdağ’ın çiçeği burnundaki yeni Valisi Aziz Yıldırım, zaman kaybetmeden çalışmalara başladı. İlk iş olarak Tekirdağ’ın en büyük ilçesi Çorlu’ya giden Yıldırım’ın performansı takdir topladı.İçişleri Bakanlığı...

Tekirdağ’ın çiçeği burnundaki yeni Valisi Aziz Yıldırım, zaman kaybetmeden çalışmalara başladı. İlk iş olarak Tekirdağ’ın en büyük ilçesi Çorlu’ya giden Yıldırım’ın performansı takdir topladı.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Vali Aziz Yıldırım başkanlığında yapılan “Muhtarlarla Buluşma Toplantıları’nın Kasım ayı toplantısı Çorlu ilçesinde yapıldı. Vali Yıldırım Kaymakamlık girişinde Kaymakam Cafer Sarılı ve İlçe Müdürleri tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından Kaymakam Sarılı’yı makamında ziyaret ederek ilçe hakkında bilgi aldı.

Daha sonra Kaymakamlık Toplantı Salonuna geçen Vali Yıldırım Çorlu İlçesi muhtarlarıyla bir araya geldi. Toplantıya Vali Yıldırım’ın yanı sıra; Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, İdare ve Denetim Müdürü Aysel Erkmen, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Birkan Korkmaz, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, İlçe Yazı İşleri Müdürü İrfan Bay, İlçe Kurum Müdürleri ve Muhtarlar katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Aziz Yıldırım; “Önemli olan şu bulunduğumuz zaman içerisinde bulunduğumuz sıfat ile görevimizi en iyi şekilde yerine getirmek. Biz bunları yaparken atanmışı, seçilmişi, askerisi, sivili, sivil toplum kuruluşları, esnaf örgütlerini hepsini bir tutarak genci ve yaşlısı ile hepsiyle beraber çalışmayı arzuluyoruz. Çünkü biz hem vatanımızı seviyoruz, hem madem burada görev yapıyoruz Tekirdağ’ımızı, Çorlu’muzu seviyoruz, hem vatandaşımızı seviyoruz. Böyle olunca da en güzel hizmetleri almaya layıktır diye düşündüğümüz vatandaşımızın günlük hayatlarını kolaylaştırmak daha güzel bir hale getirebilmek için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz bunun için de gecemizi gündüzümüze katmak bize hiçte zor gelmiyor” dedi.

İdarenin en küçük birimlerinden olan muhtarlarla çalışmanın idarenin işini, kolaylaştırdığına vurgu yapan Vali Yıldırım;  “Çünkü biz muhtarlarımıza vatandaşla bizim aramızda ki bir köprüdür diye bakıyoruz. Doğrudan doğruya çok kolaylıkla ulaşabileceklerine inanıyoruz muhtarlarımıza vatandaşlarımızın. İlk defa onları belki kendi problemlerini, yaşadıkları yerin problemini, köyünün mahallesinin problemini onlarla aktarıyorlar ve daha sonrasında bize geliyor problem ve hep birlikte çözmeye gayret ediyoruz. Onun için muhtarlar bizim taşrada ki, mahallede, köydeki elimiz ayağımız her şeyimiz. Sizlerde teveccüh gösterilip seçildiğinize göre o mahallede sevilen insanlarsınız, o mahallede kıymet verilen insanlardansınız ve bizim içinde çok kıymetli insanlardansınız. Bunu özellikle sizlere söylemeyi bir borç bilirim. Kırsal yerleşim alanlarımızda bizim pek çok ihtiyaçlarımız var belki yol, belki su, belki okul, belki köprü, belki köyümüzün içini parke taşlarıyla donatma gibi ihtiyaçlarımız var. Tabi ki bunlar büyükşehir sınırları içerisinde farklı birimin görev hakkı içerisinde kalıyor. Fakat bizde olarak elimizden gelen bütün imkânları sizler için sarf edip orada bulunan hizmetleri en güzel şekilde yerine getirme gayreti içerisinde oluyoruz. Devletimizin bizlere göndermiş olduğu kaynakları en verimli şekilde kullanıp bunları sizlerin mahiyetinde beraberinde beldemizde veya mahallemizde yaşayan vatandaşımızın hizmeti için kullanmak gayreti içinde oluyoruz. Kaymakamlarımızda bu anlamda ellerinden gelen her gayreti sarf ediyorlar hem de bu kaynakları en verimli şekilde kullanabilmek içinde gecelerini gündüzlerine katıyorlar. Ben sizleri tanımaktan tanımış olmaktan son derece memnunum” dedi.

Vali Yıldırım’ın konuşmasının ardından, muhtarlar söz alarak mahallelerin sıkıntılarını, ihtiyaçlarını ve taleplerini Vali Yıldırım’a ve yetkililere ilettiler. Muhtarlar Toplantısının ardından Vali Yıldırım Kaymakamlıkta hizmet veren birimleri ziyaret ederek, müracaat eden vatandaşlarla sohbet etti.