YİNE TEKİRA, YİNE ESNAFA ALTERNATİF PAZAR

YİNE TEKİRA, YİNE ESNAFA ALTERNATİF PAZAR
Tekirdağ'da bulunan Tekira AVM'de yöresel ürünlerin sergilendiği festivale 2 ay önce ceza kesilmesinin ardından AVM yine yöresel ürünler pazarı açtı. Tekirdağlı esnaftan ise alternatif pazara tepki yağdı.Tekirdağ'ın Süleymanpaşa...

Tekirdağ'da bulunan Tekira AVM'de yöresel ürünlerin sergilendiği festivale 2 ay önce ceza kesilmesinin ardından AVM yine yöresel ürünler pazarı açtı. Tekirdağlı esnaftan ise alternatif pazara tepki yağdı.

Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren Tekira AVM'de 2 ay önce yöresel ürünler ve doğal lezzetler festivali adı altında bir Pazar açılmıştı. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel gelen tepkiler üzerine pazarı zabıta ile kapatmış ağır para cezası uygulamıştı.

Skandalın üzerinden 2 ay geçmeden aynı AVM yine bir Pazar açtı. Tekirdağ esnafına alternatif açılan Pazar esnaftan büyük tepki çekti. Kahvaltı ürünlerinin satıldığı alanı AVM'nin bir firmaya kiraladığı firmanın ise standantları ayrı ayrı kiraya verdiği ileri sürüldü. Daha önce de benzer pazarlar açılmış esnafın tepkisi üzerine ise belediyeler pazarı kapatmıştı.

AVM'de açılan bazı stantlara ise yerel esnafın tepkisini çekmemek üzere Tekirdağ TSO üyesi, Bakkallar Odası üyesi yazan yazılar asıldı.