CEZALI LİMAN İLE İLGİLİ MÜJDEYİ VERDİ

CEZALI LİMAN İLE İLGİLİ MÜJDEYİ VERDİ
Başkan Cüneyt Yüksel, gerçekleştirdiği toplantıda müjdeler vererek, eski iskelenin amatör balıkçılara açılacağını ve etrafına da sosyal tesisler yapılacağını belirterek,” Sahil dolgu alanında bulunan yat limanının...

Başkan Cüneyt Yüksel, gerçekleştirdiği toplantıda müjdeler vererek, eski iskelenin amatör balıkçılara açılacağını ve etrafına da sosyal tesisler yapılacağını belirterek,” Sahil dolgu alanında bulunan yat limanının usulüne uygun olmayacak şekilde büyütmek isteyen firmaya da izin vermeyeceğiz” dedi.

“ESKİ LİMAN YERİNİ AYLIK 25 BİN LİRAYA KİRALADIK”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, iskele için kira kontratı imzalayacaklarına değinerek, “Süleymanpaşa’nın hem kampanya döneminde hem de kampanya döneminden sonraki sürekli gündeme aldığımız ve çokta beklenti olan konu vardı. İskele ile ilgili kiralama işlemleri bitti. 2 tane proje hazırlanmıştı. Biri benden önceki dönemde biri de benim hazırladığım bir taslaktı. İskele ile ilgili sosyal tesislerin yapılması, kafelerin yapılmasıyla alakalı ve amatör balıkçıların tekrardan orada faaliyete geçmesiyle alakalı bir projedir. Biz bunu Bakanlığımıza sunduk. Bakanlığımız da uygun gördü. Kadir Başkan bu konu ile ilgili söylemişti. ‘Biz 10 bin kira verdik. Vermediler’ gibi buradan ben açıklamasını yapayım. 25 bin liraya kiraladık biz bu yeri. Bu konuda bonkör davranmamız gerekiyordu. Çünkü bu konu ile ilgili Süleymanpaşa’nın ihtiyacı vardı.  Yapacağımız yatırım zaten kendi ihtiyacını karşılayacak boyuttaydı. İşlemler bitti. Kararlar alındı. Bugün yarın kira kontratını imzalamaya çağıracaklarGerekli projeler hazırlandıktan sonra da üzerine yapacağımız sosyal tesisleri faaliyete açacağız” şeklinde konuştu.

“AMATÖR BALIKÇILIK İÇİN BURAYI DEVREYE SOKACAĞIZ”

Sahil dolgu alanın doldurulmasına izin vermeyeceklerine de  vurgu yapan Yüksel, “Sosyal tesislerin bitmesini beklemeyeceğiz.Biir kısmı için amatör balıkçılık için çevre düzenlendikten sonra ışıklandırılması, asfaltı, sıvaları bittikten sonra amatör balıkçılık için burayı devreye sokacağız. Onun ardından da sosyal tesisleri yani vatandaşların akşamları oturup, sohbet edeceği, yürüyebileceği güzel bir alan olacak. Ben Süleymanpaşa’da ki hemşerilerimize bunları sizlerin aracılığı ile duyurmak istedim. Şimdiden inşallah ilçemize hayırlı olur diye söylemiş olayım. Asıl sürpriz buydu. “değerlendirmesinde bulundu.

YAT LİMANININ USULSÜZ BÜYÜMESİNE GÖZ YUMAMAYIZ.”

Geçtiğimiz yıllarda yat limanının özelleştirildiğine de dikkat çeken Yüksel,” Bir firma ihalesini almıştı. Alan firma, yat limanını aktif hale getirmesi ,turizme katkı sağlaması gerekiyor. Ama sonra şöyle bir şey öğrendik. Bu arkadaşlar ,yat limanının dolgu tarafından yat limanını büyültmüşler. Bunu birkaç gazeteci arkadaşımız paylaştı. Bu alanla ilgili bizim yanılmıyorsam 3 ay önce bilgimiz oldu. Biz o konuyu Ulaştırma Bakanlığına taşıdık. Böyle bir şeye müsaade etmeyeceğimizi Süleymanpaşa Belediye Başkanı olarak benim ve de kendisi ile bu konuyu detaylı konuşmadık ama ne de Kadir Başkanın buna müsaade etmeyeceğini adım kadar biliyorum diyelim. Neden? Çünkü bizim şehirle denizin bağlantısı olan o dolgu alanının böyle bir şey yapılması vatandaşımızın denizle olan bağını kesecektir” diye konuştu.

“O PROJENİN DE BURADAN GEÇMEYECEĞİNİ SÖYLEDİM”

Burada en büyük sıkıntısı yat limanından daha çok arkadaki tesislerin olduğunun altını çizen Yüksel, “Geçen hafta Mustafa Şentop hocamızın Bakanlıkla görüşmesinden sonra ekipler geldiler. Bununla ilgili bana projeler getirdiler. Kendilerine izah ettim. Bu şekilde böyle bir yatırımı kabul etmeyeceğimizi bizim dolgu alanımızı bu şekilde kapatamayacaklarını anlattık. Bunun bizim meclisimizden geçmeyeceğini söyledik. Şuan da balık hali gibi kullanılan bir çadır var. Arkadaş orasını büyültüp, buna göre planlayın. Yalnız yat limanı olacak. Bizim araştırmalarımıza göre bu şehirde ki genelde babanın günahı hep oğula sorulur.  Bizde de bu Alışveriş Merkezlerinde en çok eleştiri yaparken AK Parti döneminde şöyle oldu. Böyle oldu diye sürekli muhabbetler dönüyordu. Bu firmanın burada en büyük sıkıntısı yat limanından daha çok arkadaki tesisler biz Alıveriş Merkezi tarzındaki projeye izin vermeyeceğimizi yani bu firmanın işlettiği bir liman var. İsim vermeyeceğim. Ona benzer bir şeyin bu şehirde yapılamayacağını, yat limanının ihtiyaçlarını karşılayacak boyutta ancak çalışmalar yapılabileceğini o projenin de buradan geçmeyeceğini söyledim. Dolayısıyla önerimizde buydu. Meclis Başkanımızın da bu konuda bana talimatları var. Böyle bir projeyle ilgili herhangi bir çalışmanın uygun görülmeyeceğini izah ettik. Süleymanpaşa’da dolgu sahasını kapatacak yat limanın olabilme şansı en azından ben görevde olduğum sürece meclisten geçmez.  Eğer ki böyle bir yat limanına ihtiyacımız var. Ama bizim dolgu sahamız içerisinde öteki tarafa doğru doldurulabilecek. Kültür Merkezi tarafına doğru yapılabilecek ne varsa tamam. Ama şehrin ön yüzünde değil. Bunun da bilgisini vermiş olayım” diye belirtti.

“YAVUZ MAHALLESİNDE BÜYÜK BİR KAZI ÇALIŞMASI OLACAK”

Yaz dönemi bitmeden çalışmaların hızla devam ettiğini kaydeden Yüksel, “CHP’li bir milletvekili açıklama yapıyor. Bir bilgi daha vereyim teyit edilmemiş bir bilgidir. Bakanlık yetkilileri geldiğinde bunu nereden neye göre yaptınız? Dedim.  Başkanım daha önceki belediye başkanından bununla ilgili onay alınmıştı denildi. Bakıyorum bizde yazılı bir evrak yok. Yani sözlü onay ile bir proje olmaz.  Bir konuda yaz sezonu bitiyor. Yollar ile ilgili kışın ağır şartlar oluşuyor. Çok fazla çalışabilme imkanımız yok. Şehrin değişik bölgelerinde bütün ekiplerimiz çalışıyor. Cumartesi günü 22 noktada çalışıldı. Şehrin içerisinde çok fazla kazı olduğu konusunda yazılar yazıldı. Kazı yok. Tamir, tadilat ve yeni yapımlar var. Bir aylık bir sürecimiz kaldı. Bu süreci değerlendirelim diye bütün ekipler çalışıyor. TESKİ ile konuşacağız Yavuz Mahallesi’nde büyük bir alt yapı kazı çalışması yapılma ihtimali var. Eğer ki 15 gün içerisinde Tintinpınar’da bitirirlerse izin vereceğiz. Yavuz Mahallesi’nde ki Lise Caddesini bitirdim” ifadelerini kaydetti.

“SÜLEYMANPAŞA’YI TANITACAKSAK ETKİNLİKLERE DESTEK VERECEĞİM”

Yelken Kulübü konusunda da açıklamalarda bulunan Yüksel, “Süleymanpaşacup’ta da gündeme aldım. 8 ülkeden misafirlerimiz geldi. Biz bunu 50’ye, 60’a getirebilir miyiz derdine girebileceğimiz yarış organizasyonu olsun istiyoruz. Orada ki aileleri ve çocukları tanıyınca gelir seviyesi çok yüksek olmayanlarında Yelken Kulübüne destek verdiğini gördüm. Sorun şu biz hangi dalda Süleymanpaşa’yı tanıtacaksak onların hepsine destek vereceğim. Eğer ki yelken yarışlarını bütün Dünya’ya açabileceksek, şehir merkezinde yapacağım. Ben şehri tanıtmak istiyorum.  Onlara belki daha uygun bir yer yapılıp, farklı bir yerde konuşlanabilir ama bence şehrin içinde bu organizasyonların yapılması olumlu bir şey. Ben o alanın büyütülebileceğine de inanıyorum” açıklamasında bulundu.

“SÜLEYMANPAŞA TRAKYA’NIN MARKA NOKTALARINDAN BİRİ OLACAK”

Süleymanpaşa’nın bir çok yerinde gezim noktaları olacağını ifade eden Yüksel, “İl Başkanımız Mestan Özcan’ın projeleri içerisinde vardı. Dolgu ile alakalı yani biz Tekirdağ’ın sahilini yeni bir dolgu planlamasıyla hatta Değirmenaltı’ndan değil, Yeniceden Altınova’ya kadar hattı dolguya giriyor. Altınova’da ki hemşerilerimizde de müjdeyi vereyim. Büyük bir millet bahçesi projemiz var. İlk etabı olan helikopter pistinin olduğu alan Süleymanpaşa Belediyesine geçti.  Orayla ilgili arkadaşlarımız çalışmaya başladı. Orda güzel bir şehir plajı yapacağız. Yürüyüş yolu yapacağız. Kafeteryalar yapacağız. Kumsalda gençlik konserleri yapılabilecek alan geliyor.  O hat üzerinde daha boş yerlerimiz var. Emek veriyorlarsa bu işin içinde gerçekten irade ortaya koyuyorlarsa ki gördüm. Bir daha ki sene çok daha fazla destek olacağım. Süleymanpaşa’nın birden çok gezim noktası olacak. Önümüzdeki yıllar için tüm Trakya’nın marka noktalarından biri olduğuna hepimiz şahit olacağız” ifadelerinde bulundu.

“BÜTÜN ŞEHRİN SORUMLULUĞUNU ÜSTENMEYE HAZIRIM”

Büyükşehir Belediyesini eleştiren Yüksel, “Hüseyin Pehlivanın oradan girin Hükümet Caddesi boyunca yürüyün dışarıda gördüğünüz pet şişesi ve ya çöp poşeti gördüğünüzde aklınıza hangi belediye geliyor?  Çöpü bende değil. Tamir, bakım, onarımı bende değil. Ağaçlandırması bende değil. Vatandaş hesabını bana soruyor. Bizden önceki belediye anladığım kadarıyla işi sırtına almak istemedi. Ben bütün şehrin sorumluluğunu üstenmeye hazırım. Nasılsa hesabını ben veriyorum” ifadelerini kaydetti.

“ESNAFIM HAREKETLENSİN DİYE CANIMI DİŞİME TAKMIŞIM”

Alışveriş Merkezine kurulan kahvaltı festivali için izin alınmadığını işaret eden Yüksel, “Süleymanpaşa Belediyesinden izin alınmadan Alışveriş merkezinin içerisine bildiğiniz pazar kurulmuş. Açıkta gıda satışı yapılmış üstelik. Bu konu ile gerekli uyarıyı yaptık. Orada tezgah açan insanlarında günahı yok. Esnafın izin alınıp, alınmadığını bilebilme şansı yok. Onlarda bu konuyu yanlış anlamasınlar. Şahıslarıyla ilgili bir durum değil. Çarşı esnafının sıkıntısı başlı başına kendisine yetiyor. İlave sıkıntılara sebep olacak hiçbir uygulamaya izin vermeyeceğiz. Alışveriş merkezi yönetimi bir daha böyle bir şey yaparsa zaten bu işin boyutları başka yere taşınacak. Ama bundan sonraki bizim bütün ilişkilerimizi koparma noktasına gelir. Ben Süleymanpaşa’da ki esnafım hareketlensin diye canımı dişime takmışım. Çalışıyoruz. Maliye yıkıldı. İnşallah Adliye’de yıkıldığında oraya otopark alanına çevirelim. İnsanlar gelsin diye çabalıyoruz” belirtti.