YÜKSEL İSTİFA EDİYOR İŞTE YENİ İL BAŞKANI

YÜKSEL İSTİFA EDİYOR İŞTE YENİ İL BAŞKANI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı için il başkanlarının istifasına izin vermesi halinde Tekirdağ il başkanı Cüneyt Yüksel’in 5-12 Kasım tarihleri arasında istifa ederek Süleymanpaşa Belediye...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı için il başkanlarının istifasına izin vermesi halinde Tekirdağ il başkanı Cüneyt Yüksel’in 5-12 Kasım tarihleri arasında istifa ederek Süleymanpaşa Belediye Başkanı adayı olacağı öğrenildi. Yüksel’in yerine ise Mestan Özcan’ın il başkanı olması bekleniyor.

Edinilen bilgiye göre AK Parti’de teşkilatlardan yerel yönetimlere aday olacaklar için istifa takvimi açıklandı. Buna göre aday olaraklar 5-12 kasım tarihleri arasında istifalarını verecek. İstifa edecek isimler arasında İl başkanı Cüneyt Yüksel de var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanlığı için il başkanlarının istifasına izin vermesi halinde Tekirdağ il başkanı Cüneyt Yüksel’in 5-12 Kasım tarihleri arasında istifa edeceği öğrenildi. Yüksel Süleymanpaşa için aday adaylığı başvurusu yapacak.

İstifası ile ilgili konuşan Yüksel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın il başkanları ile ilgili kararını beklediğini söyledi. Yine öte yandan milletvekilliği için il başkan yardımcılığı görevinden istifa ederek 4. Sıradan vekil adayı olan Özcanlar köfte’nin yönetim kurulu başkanı işadamı Mestan Özcan’ın Yüksel’in yerine il başkanı olacağı seçime partiyi Özcan’ın götüreceği kaydediliyor.