YUNUSLAR BALIKÇI TEKNESİ İLE BÖYLE YARIŞTI

YUNUSLAR BALIKÇI TEKNESİ İLE BÖYLE YARIŞTI
Tekirdağ'dan Karadeniz'e giden balıkçılar, denizin ortasında çok sayıda yunusun yaklaştığını görünce hemen telefonlara sarıldılar. Tekneye yaklaşan yunuslar balıkçılara eşlik ederek renkli görüntülere sahne oldular.Tekirdağ'dan...

Tekirdağ'dan Karadeniz'e giden balıkçılar, denizin ortasında çok sayıda yunusun yaklaştığını görünce hemen telefonlara sarıldılar. Tekneye yaklaşan yunuslar balıkçılara eşlik ederek renkli görüntülere sahne oldular.

Tekirdağ'dan tekneleriyle yola çıkan balıkçılar, İstanbul Boğaz'ından geçerek balık avlanmak için Karadeniz'e açıldı. Balıkçılar, Karadeniz'in Zonguldak ve Bartın kesimlerine ulaştıkları esnada yaklaşık çok sayıda yunusun kendilerine yaklaştıklarını fark etti. Dost canlısı ve oyun meraklısı oldukları bilenen yunuslar, denizin ortasında bulunan balıkçı teknesine eşlik ederek, teknenin çevresinde sahneledikleri hareketlerle adeta şov yaptı. Yunusları gören balıkçılar da teknenin hızını düşürerek yunusları cep telefonuyla kameralara kaydetti. Adeta tekne ile yarışan yunuslar renkli görüntülere sahne oldu.

Balıkçıları kameraya alan Balıkçı İdris Şeremet, "Bir anda etrafımızda dost canlısı yunus balıklarının yaklaştığını fark ettik. Tekneye yaklaşıp bize bir süre eşlik ettiler. Çok sayıda yunusun bize eşlik ettiğini görünce o anki heyecandan kameraya sonradan almaya başladım. Geminin çevresinden bizimle birlikte uzun bir süre geldiler. Biz duraksadığımız zaman onlarda gözlerden kayboldular" dedi.