YÜZÜNCÜYIL MAHALLESİ'NE İDDİALI ADAY

YÜZÜNCÜYIL MAHALLESİ'NE İDDİALI ADAY
Nejla Gönül, en çok seçmene sahip Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Yüzüncüyıl Mahallesi’ne muhtar adayı oldu.1970 Şarköy doğumlu olan Nejla Gönül, evli ve 2 çocuk annesi. Ön lisans mezunu Gönül, “Ben ve 8 arkadaşımla...

Nejla Gönül, en çok seçmene sahip Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Yüzüncüyıl Mahallesi’ne muhtar adayı oldu.

1970 Şarköy doğumlu olan Nejla Gönül, evli ve 2 çocuk annesi. Ön lisans mezunu Gönül, “Ben ve 8 arkadaşımla birlikte Yüzüncüyıl Mahallesi muhtar adaylığı görevine talip oldum. 20 yıldır Yüzüncüyıl Mahallesi’nde ikamet ediyorum. Mahallemizi sıkıntı ve sorunları ile birlikte çok iyi tanıyorum. Mahallemize hizmet etmek için yola çıktım” dedi.

MAHALLEMİZDEKİ PARK SAYISINI ÇOĞALTACAĞIZ

Seçildiğinde yapacaklarını anlatan Gönül, “Süleymanpaşa’nın en büyük mahallelerinden biri olan mahallemiz sürekli büyüyor. Mahallemizdeki sosyal donatı alanlarını belediyelerimizle birlikte çoğaltacağız. Çocuk parklarının sayısını artıracağız. Bununla da yetinmeyip çocuk parklarını daha güvenli hale getirmek için ışıklandırma ve güvenlik kameralarını parklarımıza yerleştireceğiz. Yine mahallemize çocuklarımızın rahat spor yapacağı futbol, basketbol oynayacağı tesisleri kazandırmak için belediyemizle işbirliği içinde olacağız” dedi.

TEKİRDAĞ’IN EN BÜYÜK KENT PARKINI MAHALLEMİZE KAZANDIRACAĞIZ

Tekirdağ’ın en büyük parkını mahallelerine yapacaklarını kaydeden Gönül, “Yüzüncüyıl mahallesi içinde bulunan askeri bölgeyi kent parkına dönüştürmek için çalışmalar yürüteceğim. Bu konudaki çalışmalarımı belediyemizle ve devletimizin yetkili organlarına iletip, şehrimizin en büyük kent parkını mahallemize kazandırmak için aralıksız çalışacağım. Yine Çanakkale Savaşı’nın seyrini değiştiren 57. Alay mahallemiz sınırları içinde kurulmuştur. Eski üniversite hastanesinin olduğu bölgede virane şekilde burası durmaktadır. Yine bu bölgeyle ilgili yeniden restore edilip kazandırılması ve bu alanın müze yapılması için muhtarınız olarak girişimlerde bulunacağım. Yine askeriyenin sahil kısmında kalan bölgenin de vatandaşların hizmetine açılması için çalışacağım” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERİMİZE BURS İMKANI SAĞLAYACAĞIZ

Gönül, “Apartmanlar öğrenci okutuyor projesini daha da geliştireceğim. Mahallemizin başarılı çocuklarına burs imkanı sağlayacağım. Maddi durumu yerinde olan site ve apartmanlarımızdan öğrencilerimiz için burs talep edeceğiz. Bunu genişleterek mahallemizde ticaret yapan duyarlı esnafımızdan da yardım talep edeceğiz” dedi.

MAHALLEMİZE SEMT PAZARI KAZANDIRACAĞIZ

Semt pazarı içinde çalışmalarının olduğunu söyleyen Gönül, “Mahallemizin en büyük sıkıntılarından biri de semt pazarı sıkıntısı. Sokak arasında Pazar kurulması artık çağ dışı yöntem. Belediyemizle birlikte ortak proje hazırlayıp parkı tuvaleti, mescidi olan semt pazarı projesini hayata geçireceğiz. Kapalı semt pazarı projemiz hayata geçtiğinde yağmurda soğukta hem esnafımız üşümeyecek hem de mahallelimiz rahat alış veriş yapacak” diye konuştu.