ZENGİN ÖĞRENCİYE ÖZEL SINIF İDDİASI

ZENGİN ÖĞRENCİYE ÖZEL SINIF İDDİASI
Tekirdağ’da bazı devlet liselerinde maddi durumu iyi olan bazı velilerin çocuklarına özel sınıf yapıldığı iddia edildi.  Aynı okulla farklı muamelelerin yapıldığının duyulması üzerine Süleymanpaşa Milli Eğitim...

Tekirdağ’da bazı devlet liselerinde maddi durumu iyi olan bazı velilerin çocuklarına özel sınıf yapıldığı iddia edildi.  Aynı okulla farklı muamelelerin yapıldığının duyulması üzerine Süleymanpaşa Milli Eğitim Müdürü Ünal Mamur konuyla ilgili araştırma başlattı.

OKUL MÜDÜRLERİ ÖZEL SINIF AÇIYOR

İddialara göre Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde sayıları 5’i bulan liselerde özel sınıf uygulamasına gidildiği öne sürüldü. Yerleştirme sonucunda kendilerine yer bulamayan zengin velilerin çocuklarına okul müdürleri tarafından özel sınıf açıldığı gündeme bomba gibi düştü.

ÖZEL SINIFA ÖZEL BAĞIŞ

Diğer sınıflardan farklı olarak açılan sınıflarda mevcut diğer sınıflardan daha az. Bu sınıflara derse giren öğretmenler de yine diğer sınıflardan farklılık gösteriyor. Bunun karşılığında ise eğitim öğrencisine eğitim başarılı devlet okulunda yer bulamayan veli de okula yüksek miktarlarda bağış yapıyor.

MÜDÜR OLAYA EL ATTI

Bu durum Süleymanapaşa Milli Eğitim Müdürü Ünal Mamur’a bildirildi. Bazı velilerin ve yöneticilerin durumu bildirmesi üzerine araştırma başlatan Mamur, konuyu geniş çaplı olarak araştıracağını söyledi. Özel sınıftan dert yanan bir veli “Okullarda özel sınıf ve seviye sınıfı yapılıyor. Bu öğrencilerle  daha fazla fazla ilgileniliyor.  Bu sınıfların dizaynı farklı akıllı tahtaları farklı.  Şehre zarar veriyor. Bu şekilde yapılması doğru değil” diye konuştu.