GENEL

‘GÖZLERİNİZDEKİ IŞILTIYA NE OLDU SAYIN NEBATİ

‘GÖZLERİNİZDEKİ IŞILTIYA NE OLDU SAYIN NEBATİ

FERHAT AKGÜN

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, ““Tüm bunlar olurken bir bakanımız var biliyorsunuz, Maliye Bakanı Nebati. Sayın Nebati doların kaç lira olduğunu görüyor musun? Ne oldu Sayın Nebahati gözlerdeki ışıltı? Dolar aldı başını gidiyor ey Nebati. Nerede senin bu gözlerindeki ışıltı? Demiş ki yirmi yedi Aralık’ta söylemiş bunu bakın. ‘Hani şöyle hayal ediyoruz, ediyoruz ya uyusam altı ay sonra uyansam’ diye. ‘Bir uyuyun altı ay sonra uyanan Türkiye’de çok farklı bir noktada olacağız’ demiş. Ne zaman 20 yedi Aralık’ta söylemiş. Yani demiş ki yirmi yedi Aralık’ta. Bir uyuyun altı ay sonra uyanın. Türkiye’nin nasıl değiştiğini göreceksiniz demiş. Altı aya bir ay kaldı dolmasına Nebati. Daha gördüğümüz bir şey yok. Hala uyuyor musun yoksa? Gözlerindeki ışıltı sönmek üzere Sayın Nebati”

 

 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Tekirdağ İl Başkanlığı’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Öztunç’un açıklamasında CHP Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, CHP İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, CHP Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar ve partiler katıldı.

‘RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÇİFTÇİYİ SEVMİYOR’

Çiftçilerin Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlayan Öztunç, “AK Parti hükümetlerinin iki bin iki yılından bugüne kadar çiftçilere vermediği değer çiftçileri önemsememesi bugün çiftçinin büyük sıkıntılar yaşamasının en büyük sebeplerinden birisidir. Mazot fiyatları artıyor. Gübre artıyor, tohum artıyor, girdi artıyor. Hepsine zam zam zam geliyor. Ama bakıyorsunuz, ürettiğini satarken zarar ediyor çiftçi. Girdilere zam tarlaya, traktöre haciz geliyor maalesef. Geçmişte Trakya Türkiye’nin ayçiçek ve buğday ambarı idi. Bugün o özelliğini yitirdi. Son Ukrayna Rusya savaşıyla birlikte ayçiçek yağıyla ilgili yaşayanları hepimiz biliyoruz. Geçmişte Trakya’nın ayçiçeği Türkiye’nin ayçiçeği ihtiyacını giderirken maalesef bu AK Parti hükümetleri yüzünden ayçiçeği, buğdayı, Ukrayna’dan, Kazakistan’dan, Rusya’dan ithal eder hale geldik. Bu şunu gösteriyor. Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti çiftçiyi sevmiyor. Tarımı önemsemiyor. Bizim çiftçimiz üretip para kazanacağına yabancı çiftçi para kazansın diyor. O çiftçi para kazanırken, yabancı çiftçi para kazanırken, benim yandaşım da aracılık yapsın diyor. Türkiye’de tarımı bitiriyor. Ukrayna’dan, Rusya’dan buğdayı, ayçiçek yağını ithal ettiriyor. İthal eden kendi beşli çetesi. Beşli çete komisyonculuk yapıyor, para kazanıyor. Tarımın durumu maalesef bu şekilde” dedi.

‘TAYYİP ERDOĞAN’DA KAMPANYA YAPIYOR. VATANDAŞLIĞI SATIYOR’

Para gelsin diye Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığının satıldığını söyleyen Öztunç, sözlerine söyle devam etti:

“Ekonomi çok kötü. Para bitti. Kasada para kalmadı. 128 milyar doları buharlaştırdılar. Devletin tüm kaynaklarını bitirdiler. Cumhuriyetin tüm kazanımları, fabrikalar, SEKA’sı, demir çelikler, tekel, pek çok fabrika özelleştirildi, satıldı, peşkeş çekildi. Ege ve Akdeniz sahillerindeki araziler, hazine arazileri sahil bantlarında bulunan değerli topraklar, koylar, ormanlar satıldı. Kalmadı elde bir şey. Şimdi sıra geldi vatandaşlığı satmaya. Cumhurbaşkanı bir kararname yayınladı. 400 bin dolar parası olan gelip Türkiye’de bir konut alırsa vatandaşlık alacak dedi. Yetmedi, kampanyayı büyüttü. Şimdi dün itibariyle diyor ki Erdoğan, ‘Cebinde 500 bin dolar olan varsa gelsin bireysel emeklilik sistemine girsin, 500 bin doları yatırsın, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olsun diyor. Vatandaşlığı satmaya başladı. Para için, para gelsin diye. Kampanyalarla. Hani marketler kampanya yapar ya üç alana bir bedava. Gibi ya da yüzde şu kadar indirim der ya marketler, market kampanyaları olur ya, Tayyip Erdoğan’da kampanya yapıyor. Vatandaşlığı satıyor. Ver parayı al vatandaşlığı. Ver beş yüz bin doları al vatandaşlığı. Türkiye’nin itibarını Suudi Arabistan elçiliğine gömmüşlerdi. Şimdi Türkiye’nin itibarını vatandaşlığı satarak yine başka bir noktaya getiriyorlar. Satacak başka bir şey kalmadı. Itibar satmaya başladı. Tayyip Erdoğan ve AK Parti Türkiye’ye büyük zarar veriyor. 20 yıldır devleti yönettiğini zannediyorlar, yönetemiyorlar. Ve Türkiye’nin itibarına maalesef çok büyük zarar veriyorlar”

NE OLDU SAYIN NEBAHATİ GÖZLERDEKİ IŞILTI?

Doların başını alıp gittiğini kaydeden Öztunç, şunları kaydetti:

“Tüm bunlar olurken bir bakanımız var biliyorsunuz, Maliye Bakanı Nebati. Sayın Nebati doların kaç lira olduğunu görüyor musun? Ne oldu Sayın Nebahati gözlerdeki ışıltı? Dolar aldı başını gidiyor ey Nebati. Nerede senin bu gözlerindeki ışıltı? Demiş ki yirmi yedi Aralık’ta söylemiş bunu bakın. ‘Hani şöyle hayal ediyoruz, ediyoruz ya uyusam altı ay sonra uyansam’ diye. ‘Bir uyuyun altı ay sonra uyanan Türkiye’de çok farklı bir noktada olacağız’ demiş. Ne zaman 20 yedi Aralık’ta söylemiş. Yani demiş ki yirmi yedi Aralık’ta. Bir uyuyun altı ay sonra uyanın. Türkiye’nin nasıl değiştiğini göreceksiniz demiş. Altı aya bir ay kaldı dolmasına Nebati. Daha gördüğümüz bir şey yok. Hala uyuyor musun yoksa? Gözlerindeki ışıltı sönmek üzere Sayın Nebati. Ekonomiyi çok kötü yönetiyorsun ey Nebati. Senden öncekiler de öyleydi. Sen de öylesin. Şaka gibi bakın zaten. Şaka gibi. Türkiye Cumhuriyeti’nin Maliye Bakanlığı koltuğuna böyle bir adam yakışmıyor arkadaşlar. Gerçekten yakışmıyor. Stand upçı sanki. Ya Maliye Bakanı mısın? Stand-upçı mısın? Altı aya bir ay kalmış. Ocak ayında pik yapacak ondan sonra enflasyon düşecek diyordu. Enflasyon hiç düşmüyor. Sürekli artıyor. Bir söyledikleri, bir söylediğin tutmuyor bunların”

‘AK PARTİ’NİN YARISI FETÖ’DEN, YARISI PKK’DAN CEZA ALMAK ZORUNDA’

Öztunç, şunları kaydetti:

“Bunlar ekonomiyi bu hale getirirken Türkiye’de yargı aracılığıyla demokrasiye de müdahale ediyorlar. Gezi kararı arkasından Canan Kaftancıoğlu kararı bunun göstergesi. Canan Kaftancıoğlu’yla ilgili verilen karar hiçbir şekilde hukuki değildir. Vicdani değildir, siyasi bir karardır. Eğer beş yıl, altı yıl, sekiz yıl, on yıl önce attığı tweetler yüzünden bir insan ceza alıyorsa, AK Parti’nin yarısı FETÖ’den, yarısı PKK’dan ceza almak zorunda. Çözüm sürecinde attığınız tweetler ortada. Ey AK Partililer. FETÖ’yle kol kolayken istedikleri her şeyi verdiğiniz zaman, ağlaştığınız zamanki tweetleriniz ortada ey AK Partililer. FETÖ’yle kol kolayken istedikleri her şeyi verdiğiniz zaman, ağlaştığınız zamanki tweetleriniz ortada ey AK Partililer.  Eski tweetlerden ceza alınacak olsa sizin yarınızın FETÖ’den yarınızın da PKK’dan içeride olması gerekiyor. Ey AK Partililer hukuki değil siyasi bir karar olmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi olarak biz il başkanımıza sahip çıkıyoruz. Sahip çıkmaya devam edeceğiz. Çünkü büyük bir demokrasi mücadelesi veriyoruz. Seçimlere giderken bu demokrasi mücadelemizde hiçbir şekilde geri adım atmayacağız. Korkmak yok, yılmak yok. Asla pes etmek yok. Türkiye’yi o eski günlerine, o büyük Türkiye’nin o güzel günlerine yeniden getireceğiz. Demokrasiyi yeniden yeşerteceğiz. Yeniden yaşatacağız Anadolu’da, Trakya’da, Türkiye Cumhuriyeti’nde. Bunu yaparken birileri başka müdahaleler yapmak istiyor olabilir”

‘ERDOĞAN’A DANIŞMANLIK YAPMIŞ. KURULUŞ AMACINDA NE ARASANIZ VAR’

Öztunç, “Birileri bir takım illegal faaliyetlerde bulunmak istiyor olabilir. Birileri bir takım şirketler üzerinden illegal çalışmalar içerisinde olabilir. Işte dün biz milletvekillerimiz Tekirdağ iki vekilimizi de bizimle beraberdi. Genel başkanımızla beraber SADAT isimli kuruluşa gittik. Şirkete gittik. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a danışmanlık yapmış. Kuruluş amacında ne arasanız var? Çok çeşitli iddialar var. Bir gidelim bakalım. Kim bunları? Bir görelim dedik. Kapı duvar. Gittik kapı açılmadı. Açsalardı. Bir çay, bir çay ikram etselerdi anlatsalardı bize ya. Şu, şu şu amaçla kurulmuştur, şunları yapıyor, bunları yapıyor. Işte çalışma alanımız bu diye anlatsalardı bize. Legal olsa anlatırlardı. Illegal oldukları için kapıyı açamadılar. Ama uyarıyoruz. Aman haman, sakın ha sakın. Demokrasiye karşı yanlış bir davranış içerisine girmeyin. Bir seçimlerde yapılacak en ufak bir hata Türkiye demokrasisini başka noktalara getirir. Biz buna izin vermeyiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu partisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Cumhuriyet Halk Partisi demokrasiyi Türkiye’ye getirmiştir. Ve hiçbir şekilde biz demokrasimize zarar getirecek bir davranış içerisinde olmayız. Olanlara da izin vermeyiz. Bir kez daha uyarıyoruz. Ben Tekirdağ’dan uyarıyorum. Dün genel başkanımız İstanbul’dan Beylikdüzü’nden uyardı. Sanatın merkezinden uyardı. Yüze yakın milletvekilimizle gittik. Az önce söylediğim gibi Tekirdağ milletvekillerimiz de vardı. Candan Hanım da vardı, Faik Bey de vardı, İlhan Bey de vardı. Her ilden milletvekillerimiz de gittik sanatın kapısına. Bu bir uyarıdır. Aklınızı başınıza alın sakın ha sakın demokrasiye zarar verecek bir işin içerisine girmeyin. Seçim güvenliğini sağlayacağız. Neye mal olursa olsun seçim güvenliği sağlanacaktır. Aksi olamaz” dedi.

‘EĞER ERGENE TEMİZ AKIYOR DİYORSANIZ, BUYURUN GELİN. ERGENE’YE BERABER GİRELİM, BİR YÜZELİM ARKADAŞ’

Öztunç, “Tekirdağ’dayken hazır kısaca bir de Ergene meselesine değinmek gerekiyor. Yirmi yıldır Ergene’yi temizleyecek beyler. Türk filmlerinde vardır ya. Bir türlü buluşamayan aşıklar. Onun gibi oldu. Ne oldu bu Ergenekon temizliği? Yirmi yıl oldu arkadaş. 20 yıl. Her seçime giderken Ergene temizlenecek. En son il kongresinde Tayyip Bey telefonla bağlandı buraya. Görüntülü, Ergene Temiz akıyor değil mi dedi. Evet, evet dediler, temiz akıyor dediler. Ergenekon nasıl aktığı ortada. Daha dün, daha dün Ergene’den akan o kirli sular Marmara’yla buluştu. Geçen yıl müstaşki sorunu vardı bu yıl olmayacak mı zannediyorlar? Bu yıl yine müsilaj sorunu olacak. Ergene böyle aktıkça müsilaj sorunu olmaya devam edecek. Ergeneğin temizlenmesi gerekiyor. Ama beylere göre, Tayyip Erdoğan’a göre temiz. Çevre Şehircilik Bakanlığına iklim değişikliği bakanına çağrıda bulunuyorum. Daha önce Ergene’de bulunmuştum. Şimdi buradan bulunuyoruz. AK Parti Tekirdağ milletvekillerine çağrı yapalım. Onlar sürekli buradalar. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Mustafa Şentop’a memleketinden çağrıda bulunuyoruz. Eğer Ergene temiz akıyor diyorsanız, buyurun gelin. Ben hazırım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkan yardımcısı olarak Ergene’ye beraber girelim, bir yüzelim arkadaş. Var mısınız? Gelemezler. Çünkü onlar da biliyorlar ergenin temiz olmadığını. Ama lafa gelince temiz diyorlar. Çünkü bunların hayatı yalan. Bunların hayatı aldatmaca üzerine kurulmuş.Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında az kaldı bir erken seçimse erken seçim de zamanında bir seçimse zamanında bir seçimde Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Trakya’ya ne yapacaksınız diye sorduklarında en önemli yapacağımız işlerden birisi Ergenekon’un temizliği olacaktır. Bunu sağlayacağız. Başka çaresi yok. Bunu sağlamak zorundayız” diye sözlerini tamamladı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL