Ucuz Kahve Balık ve Döner’i Duyan Oraya Akın Ediyor! Türkiye’de Yeni Trend Başladı

Ucuz Kahve Balık ve Döner’i Duyan Oraya Akın Ediyor! Türkiye’de Yeni Trend Başladı
Türkiye’de tatil yapmak isteyenler rotayı değiştirdi. Artık daha ucuz fiyatlarla lüks tatil yapmak isteyen herkes orayı tercih ediyor.

Türkiye’de enflasyon ve fahiş fiyatlar nedeniyle tatilcilerin tercihi değişti. Daha ucuz yiyecek ve içecek fiyatları, ücretsiz plajları ile dikkat çeken Yunanistan adaları tatilcilerin yeni rotası oldu. Bodrum ve Çeşme’nin tercih edilmediği bu yaz, Yunan adalarındaki Türkiye’den giden turistler bölgede de ekonomik hareketlilik yaratıyor.

Bodrum ve Çeşme Yerine Yunanistan

Bodrum ve Çeşme gibi yerlerde Türk Kahvesi ve lahmacun gibi ürünlerin fiyatları dudak uçuklatıyor. Ücretli plajları, yüksek plaj fiyatları ile bütçeleri zorlayan tatil beldelerini tercih etmeyenler Yunanistan adaları için başlatılan kapıda vize fırsatı ile Yunanistan’ı tercih ediyor. Aynı denizden çıkan ürünlerin çok daha uygun fiyatlar ile satışa sunulduğu Yunan adalarında ailece tatil yapmak çok daha ekonomik durumda. Türkiye’deki bir öğün fiyatına ailece tüm gün boyunca yiyip içebilen aileler, Yunanistan’ın Türk turistlere sıcakkanlı yaklaşımıyla bu bölgelere gidiyor.

turkiyede-yeni-trend-basladi.jpg

“Yemeklerimiz Ucuz ve Güzel!”

Now Haber tarafından yapılan özel bir haberde Türkiye’den Yunanistan adalarına giden kişilerin ekonomik bir seçim yaptığı belirtildi. Bölgede restoran çalıştıran bir kişi "Buraya geliyorlar çünkü fiyatlar ucuz, yemeklerimiz güzel. Türkiye'de fiyatlar pahalı olduğu için geliyorlar." diyerek durumu özetlerken Yunanistan adalarına gidenler fiyatlar karşısında şaşırıyor. Türkiye’de en ucuz Türk kahvesi 120 TL’den başlarken bu fiyatlar tatil bölgelerinde 2-3 kata varıyor. Yunan adalarında ise ortalama fiyat 2 Euro. Üstelik tüm plajlar turistlere ücretsiz olarak sunuluyor.

Yüksek kur, ulaşım ve vize gibi ek işlemlere rağmen çok daha uygun fiyatlarla tatil imkanı sunan Yunan adaları trendinin önümüzdeki yıllarda da devam etmesi bekleniyor.