GENEL SON DAKİKA

Hasta yakını doktorun burnunu kırdı

Hasta yakını doktorun burnunu kırdı

FERHAT AKGÜN

 

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi Doktoru Efe Mehmet Can Kırca, sokakta bir hasta yakının saldırısına uğradı. Burnu kırılan doktor kendisine saldıran kişiden şikayetçi oldu.

Edinilen bilgiye göre olay akşam saat 19:30’da Değirmenaltı Mahallesi Yunus Bey Sokak üzerinde meydana geldi. Namık Kemal Üniversitesi Araştırma Hastanesi Acil Doktoru Efe Mehmet Can Kırca, hasta yakını F.M.’nin saldırısına uğradı. Çalıştığı hastaneye kaldırılan Kırcı’nın burnunun ve elmacık kemiğinin kırıldığı öğrenildi. Kırcı Çarşı Polis Merkezi Amirliği’ne giderek F.M. hakkında şikayetçi oldu. F.M. ifadesi alınmak üzere polis tarafından gözaltına alındı.

Kırcı sosyal medya hesabında, “Sağlıkta şiddet son bulmayacak mı?” şeklinde darp edilmiş fotoğrafını paylaştı.

 

Tekirdağ Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Gamze Varol, son dönemde sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının artığını belirterek; “Son dönemde ülkemizde sağlıkta şiddet olayları artış gösterdi. Pandemi sürecinde de artış yaşandığını görülüyor. Sağlık çalışanlarının güvenli çalışma alanlarına kavuşması gerekli. Sağlık sisteminde çok köklü düzenlemeler yapılması lazım. Hem hekimin hastaya ayırdığı zaman hem de sağlık hizmetlerinde performans uygulamaları düzenlenmeli. Bununla birlikte daha güvenli ve daha nitelikli çalışma ortamları sağlanmalı. Sağlıkta şiddeti önlemek için sağlıkta şiddet yasasının çıkmasını istiyoruz. “diye konuştu.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL