GENEL

HAYATINI BİR METRE KAREYE SIĞDIRDI

HAYATINI BİR METRE KAREYE SIĞDIRDI

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesinde akli dengesinin yerinde olmadığı değerlendirilen bir kişi deniz kenarına masadan yapılan bir metrekarelik bir kulübede yaşıyor.

Edinilen bilgiye göre Marmaraereğlisi ilçesi Yeniçiftlik Mahallesi’nde kamp sakinleri bir gencin deniz kenarında bir metrekarelik bir kulübede yaşadığını fark etti. Kamp sakinleri tarafından yiyecek içecek verilen Alpay Yılmaz isimli akli dengesi yerinde olmadığı değerlendirilen vatandaşın geceyi deniz kenarında masadan yaptığı bir metrekareli kulübede geçirdiği kaydedildi. Nereden geldiği bilinmeyen gencin, zaman zaman başka yerlere de gidip geldiği öğrenildi.

Kamp sakini Hülya Sıvacıoğlu, “Yazın başlarında Alpay kamptan gelip geçiyordu önce fark etmedik müşteri zannettik. Sonra burada birinin kaldığını fark ettik. Yazın burada kalması sorun değil tabi. Kamp sakinleri olarak yardım ettik. Yazın kalması sorun değil ama kış geldi. Ona ufak kulübe gibi bir şey yaptık. Kış geldi artık nasıl kalacak onu da bilemiyorum. Yeniçiftlik ve Çorlu tarafında doğru gidiyor. Birkaç tane yardım eden var galiba. Ekmek fırınından, çay ocağından bahsediyor. Kimseye bir zarar yok, çok terbiyeli. Verdiğimizde teşekkür ediyor. Bir fazlamızı şimdiye kadar hiç almadı. Rahatsızlığından dolayı gelecekten gelmiş gibi konuşuyor. Bunlarla yetiniyor Allah’a şükür diyor” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL