GENEL

HEDEF BALKANLARDA KIZILELMA

HEDEF BALKANLARDA KIZILELMA

Tekirdağ Balkan Türkleri Dernek Başkanı Aydın Ersoy 14 Kasım’da yapılacak Bulgaristan Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento seçimlerinde Türk asıllı Cumhurbaşkanı Adayı Mustafa Karadayı’yı destekleyeceklerini açıkladı.

Yaptığı yazılı açıklamada “Hedef Balkanlarda Kızılelma” sloganını kullanan Başkan Ersoy: “Balkanlar, Türklerin yurt edindiği Orta Asya’dan sonra ikinci vatandır. Balkanlar, Anadolu’nun Türklere Devlet olmadan evvel Türk Boylarına vatan olmuş kadim topraklardır. Osmanlı Devleti Kızılelma’yı Balkanları işaret ederek kullanmış olsa da bizim için öncelikli Kızılelma Büyük ve Güçlü bir Türkiye’dir. Türkiye, büyük ve güçlü olursa hayalimizde ki Kızılelma gerçekleşecektir. İşte o zaman Cebeli Tarık’tan Hicaz’a Balkanlardan Asya’ya tüm insanlığın hasretle beklediği hayal gerçek olacaktır.
Bilindiği gibi Bulgaristan’da bu yıl 3üncü kez genel seçimler yapılacak, siyasi partiler anlaşıp hükümet kuramadılar. Alınan erken seçim kararı ile 14 Kasım’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Parlamento seçimleri hayati önem taşımakta. Bu seçimin öncekilerden farklı olduğunu belirtmek isterim. Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Mustafa Karadayı’yı Cumhurbaşkanı adayı göstererek tüm dengeleri lehimize çevirmiştir.
Türkiye’de bulunan Bulgaristan vatandaşı Türk Soylu seçmene seslenmek istiyorum. Bulunduğunuz yerleşim yerine en yakın sandığa giderek oyunuzu mutlaka kullanın. Ulaşım imkânı bulamayanlar kendilerine en yakın Balkan Türkleri derneğine müracaatlarını yapabilir, gereken imkân sağlanacaktır.” Dedi.
Bulgaristan seçimleri için yapılan resmî açıklamada ilk turda kesin sonuç alınmaması durumunda ikinci tur 21 Kasım’da yapılacak.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL