GENEL YAŞAM

Hepsi denizden çıktı

Hepsi denizden çıktı

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından balıkçılar için yapılan etkinlikte, denizin dibine dalan dalgıçlar çöp topladı.

Tekirdağ’ın Şarköy İlçesi Hoşköy Balıkçı Barınağında Tekirdağ Vali Vekili Asalet Karabulut, Şarköy Kaymakam Vekili Fidan Bozkır, Tekirdağ Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Öcal, Şarköy Sahil Güvenlik Komutanlığı personelleri, Su Ürünleri Kooperatif temsilcileri ve bölge balıkçıklarının katılımıyla yeni sezonda balıkçılara bol ve bereketli bir av sezonu dilemek, barınak ve deniz çöpleri ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla bir etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlikte balıkçılarla sohbet edilerek ikram yapıldı. Daha sonra etkinlik kapsamında, balıkçılar tarafından barınak içinden ve avcılık esnasında elde edilen deniz çöpleri sergilendi ve dalgıçlar tarafından denizin dibinden çöpler çıkarılarak çevre temizliği yapıldı. Deniz temizliği sırasında çıkan onlarca parça çöp, görenleri hayretler içerisinde bıraktı.
Toplantının sonlarında balıkçılar özellikle müsilajdan kaynaklı olumsuzlukları dile getirerek, avcılık, av sahalarının etrafında bulunan yasak sahalar, gemi trafik hattı gibi alanlarda yaşadıkları zorlukları anlattı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL