GENEL

Hepsi tek tek denizden çıkartıldı

Hepsi tek tek denizden çıkartıldı

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’da deniz polisi ve sahil güvenlik ekipleri deniz dibi temizliği yaptı. Balıkçılar tarafından denize atılan ve canlı yaşamına zarar veren ‘hayalet ağlar’ deniz dibinden karaya çıkartıldı.

 

 

Tekirdağ’ın Merkez Süleymanpaşa ilçesinde deniz polisi ve sahil güvenlik ekipleri, deniz dibi temizliği yaptı. Sahil dolgu alanda denize kurbağa adamlar sahil şeridi boyunca deniz dibinde bulunan ve deniz canlılarına zarar veren ağları topladı. Balıkçılar tarafından denize atılan ve balıkların ölmesine neden olan ağlar karaya çıkartıldı. Karada sergilenen ağları inceleyen Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yetkililerden bilgi aldı.

Deniz dibinden 170 metre uzunluğunda ağ çıkartıldığını ifade eden Vali Yıldırım, “Marmara Denizi’nin dibinde pek çok hayalet ağı var. Çünkü profesyonel balıkçılık yapan arkadaşlarımızın zaman zaman kazayla da olsa ağları denizde kalıyor. Bu ağlar deniz dibi canlılarına, deniz dibi bitkilerine ciddi anlamda zarar veriyor. Onların temizlenmesi gerekiyor. Bu sene bizim yaptığımız bu altıncı faaliyet bu faaliyetleri yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da hayalet ağların deniz canlılarını olumsuz etkilediğini aktararak, belediye olarak müsilajla mücadele kapsamında çalışmalara destek olduklarını ve çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL