HİKMET ATA MAHKEMEYE ZORLA GETİRİLECEK

HİKMET ATA MAHKEMEYE ZORLA GETİRİLECEK

31 Mart 2022 10:22
HİKMET ATA MAHKEMEYE ZORLA GETİRİLECEK
0

BEĞENDİM


Marmaraereğlisi Belediye Başkanı AK Partili Hikmet Ata’nın 1 yıl 6 ay hapis istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşması Marmaraereğlisi Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmaya katılmayan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, avukat ile de temsil edilmedi.

30 Haziran 2022 tarihine ertelenen duruşmaya Hikmet Ata için zorla getirme kararı çıkarıldı.

Geçtiğimiz yıl yaşanan darp olayı ile ilgili Marmaraereğlisi Cumhuriyet Başsavcılığı, Belediyede memur olarak çalışan Ali Açar’ın şikayetini ve darp raporunu dikkate alarak Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata hakkında basit yaralama suçuyla dava açılmasına karar vermişti.

Marmaraereğlisi Cumhuriyet Savcılığı, Başkan Ata hakkında, ‘kamu görevlisinin sahip olduğu nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle basit yaralama’ suçundan 1 yıl 6 ay hapis istemiyle iddianame hazırlamıştı.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata hakkında darp iddiasıyla açılan davada 1 yıl 6 ay hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Duruşmaya katılmayan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, duruşmada avukat ile de temsil edilmedi. 30 Haziran 2022 tarihine ertelenen duruşmaya Hikmet Ata’ için zorla getirme kararı çıkarıldı.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.