GENEL

Hobi olarak başladı, nostaljik arabalara hayat veriyor

Hobi olarak başladı, nostaljik arabalara hayat veriyor

FERHAT AKGÜN

Tekirdağlı Otel ve Kafe İşletmecisi Burak Demirbaş, 15 yıl önce hobi olarak başladığı tamirhanesinde nostaljik arabaları aslında uygun olarak restore ediyor. Bu zamana kadar 25 nostaljik aracı restore edip satan Demirbaş, eski araçlara ilgi fazla olunca otelini kapatarak tamamen restorasyon işine yöneldi.

 

 

 

OTEL İŞLETMECİSİYDİ ŞİMDİ ESKİ ARAÇLARI ASLINA UYGUN HALE GETİRİYOR

Tekirdağ’da uzun yıllar kafe ve otel işleten Burak Demirbaş, 15 yıl önce çocuktan beri hayali olan eski arabaları restore etmek için sanayi sitesi içerisinde bir atölye kurdu. İşe karavan yaparak başlayan Demirbaş, daha sonra Amerikan ciplerini orjinaline uygun restore işine girdi. Eski araçları bulup alan Demirbaş atölyesinde birçok parçasını kendi yaparak 50 yaşından büyük arabalara yeniden hayat veriyor. Pandemi sürecinden sonra otel ve kafe işletmeciliğine ara veren Demirbaş, şimdi ise tamamen restore araç yapmaya yöneldi.

Bu zamana kadar 25 aracı restore ederek satan Demirbaş, son olarak da hurdadan aldığı 1950 model Amerikan cipini aslında uygun hale getirdi. Tekirdağ sokaklarında nostajik arabasıyla dolaşan Demirbaş, insanların ilgisinin yoğun olduğunu söyledi.

‘TALEP DE GELMEYE BAŞLAYINCA ARTIK İŞE DE ÇEVİRDİK’

Tekirdağ Odak Haber’e açıklamalarda bulunan Demirbaş, “15 seneden beri bu işlerle ilgileniyorum. Bu işlere ciplerle, minibüsleri karavana çevirerek başladık. Şu ana kadar 25 tane araba yaptık. Bu işe hobi ile başladık, ilgimiz vardı, şu anki hale kadar getirdik. Tamirci değilim. Sadece kendi söküklerimizi dikiyorduk. Talep de gelmeye başlayınca artık işe de çevirdik. Şua nda böyle devam ediyoruz. Biraz bu işin içinde olmak lazım. Devamlı piyasayı araştırıyoruz sürekli bu tip klasik araçlara bakıyoruz. Plan programını yapıp malzemesini bularak ona göre imal ediyoruz. Eski model arabaların parçasını bulmak güç, o yüzden birçok parçasını biz imal ediyoruz. Nostaljik arabalarla gezmek mutlu ediyor. Mutlu oluyorsunuz. Biraz da havalı oluyor” dedi.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL