GENEL

İki başkanın sosyal medyada yolsuzluk atışması

İki başkanın sosyal medyada yolsuzluk atışması

 

Tekirdağ Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti ile eski başkan Mustafa Yavuz yolsuzluk dosyası nedeniyle sosyal medyada karşı karşıya geldi.

 

Taşıyıcılar Kooperatifi’ndeki yolsuzluk iddiası ile ilgili bugün 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşma vardı. Duruşma 3 Mart tarihine ertelendi. Bunun üzerine Eti, davayla ilgili olarak, “bu dava 2009 yılında Tekirdağ taşıyıcılar kooperatifimizin hesaplarında 650 bin ₺ paranın kayıp olduğu tarafımızca tespit edildikten sonra açılmıştır. bizim denetim kurulumuz bizden önceki yönetime dava açarak şikayetçi olmuş eski yönetimin başkanıda bizi suçlayarak bizim hakkımızda dava açmıştır.Bu davalar açıldıktan sonra kooperatifimizde 7 defa seçim yapılmış ve kooperatifin sahibi olan ortaklarımız her seçimde şahsımı ve yönetim kurulumu seçerek kime inanandıklarını kime güvendiklerini kimden şüphelendiklerini yüksek sesle her kese açık seçik beyan etmiştir. Davanın sürecide şöyle gelişmiştir: bizim dönemimize ait muhasebe kayıtları 3 defa 3 ayrı bilir kişi tarafından 2 defa da Sayıştay tarafından incelenmiş 650 bin ₺ kasa açığının bizim dönemimizde oluşmadığını rapor ederek bizim suçsuz olduğumuza hükmetmiştir. Ve bizim denetleme kurulumuzun açtığı davayı birleştirerek bizim yönetime geldiğimiz günden önceki hesapların incelenmesine karar vermiştir” dedi
Eski başkan Mustafa Yavuz, “Sevgili meslektaşlarım ve değerli hemşehrilerim,bu konunun doğruluğu bu sayfalarda kendine göre yazmakla anlaşılmaz evrakların gerçeği 2.ağır ceza mahkemesinin kaleminde mevcuttur.Ben 2007 yılında başkanlıktan kendi isteğimle ayrıldım aday olmadım aradan 2 yıl geçtikten sonra mali polis kooperatife bir operasyon düzenledi ve bu arkadaşların muhasebe evraklarını el koydu,ve bu 652 milyarlık açık o zaman meydana çıktı,dolayısıyla Ali Rıza Eti ve yönetim kurulu hakkında zimmet ve irtikap suçundan dava açıldı.Onun dediği gibi denetleme kurulu buldu falan değil bu böyle biline.bir ikincisi ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım hakkında kesinlikle zimmet ve irtikap suçundan dava açılmamıştır buda böyle biline.Ben bugüne kadar bu dava hakkında bir kelime dahi yazmadım,ama senin yazdığın külliyen yalanları düzeltmek ihtiyacı hasıl oldu .Dediğim gibi doğrusunu görmek isteyenler bunu 2.ağır mahkemesi kaleminden temin edebilirler,doğru bir tanedir iki değil.Saygilarimla” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL