GENEL

İki kişi yanyana geçemiyordu, 15 yıllık sorun çözülüyor

İki kişi yanyana geçemiyordu, 15 yıllık sorun çözülüyor

FERHAT AKGÜN 

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde 15 yıl önce yapılan ilçe girişindeki Atatürk Viyadüğü’nde yayaların geçişi büyük sıkıntı yaratıyordu. 2 yayanın yana yana geçemediği köprü genişletilerek hem araç hem de yaya trafiği rahatlatılıyor.

Edinilen bilgiye göre; Çerkezköy Belediyesi tarafından hazırlanarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne sunulan proje kapsamında köprünün sağında ve solunda bulunan yaya kaldırımları 2 metre genişletiliyor.

Yolda bulunan korkuluklar değiştirilerek yaya trafiği rahatlatılıp, yol da aydınlatılarak, Atatürk Viyadüğü’nden geçiş rahatlatılıyor. Atatürk Viyadüğü’nün her iki tarafına portatif çıkma yapılarak, kaldırım genişliği ise 2 metreye çıkarılıyor. Eski korkuluklar yeni korkuluklarla değiştirilirken, kaldırımın zemin kaplamaları da yapılıyor.

Köprüde hummalı bir çalışma devam ediyor. Tek tarafı tamamlanan köprünün diğer tarafındaki yaya geçişinin de çalışmaları başladı. Yaya geçidinin yanında araç trafiği de rahatlayacak. Köprü iki gidiş iki de geliş olacak şekilde yeniden düzenlenecek.  İlçenin son yıllarda aldığı göçle ve artan nüfusla birlikte Emlak Konutları kısmı ile yaya trafiği hızlandı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL