GENEL SİYASET

İYİ PARTİ’DEN FETÖ SUÇ DUYURUSU

İYİ PARTİ’DEN FETÖ SUÇ DUYURUSU

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’da İYİ Partiler katıldığı televizyon programında İYİ Parti için “FETÖ’nün kurdurttuğu partidir” ifadesini kullanan AKP Meclis Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan hakkında suç duyurusunda bulundu. İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, “Kendisi maklube yerken, arabasını FG plakalı alırken o zaman Balyoz ve FETÖ davalarının avukatlığını yaparken ne oldu da İYİ Parti FETÖ’cü oldu” dedi.

 

Beyaz TV’de bir programda İYİ Parti için “FETÖ’nün kurdurttuğu partidir” ifadesini kullanan AKP Meclis Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan hakkında Tekirdağ İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya ve İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan beraberindeki partililerle Tekirdağ Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulundu.

Hakaret, iftira, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçlaması ile şikayet dilekçesini veren İYİ Partililer adliye çıkış basın açıklaması yaptı.

İl Başkanı Alkaya, “29.08.2021 tarihinde Beyaz TV’de yayınlanan “Akılda Kalsın” programında; Cahit Özkan AK Parti Grup Başkanvekili konuşmasında; İYİ parti ‘fetö nün kurdurttuğu partidir.  Bu kadar net bir ifadedir bu. Diyerek; tüm İYİ Parti Teşkilatlarını, parti üyelerimizi hatta oy veren seçmeleri kapsar bir biçimde alenen ve açıkça hakaret, iftira, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılayarak suç işlemiştir. Bu nedenle tüm teşkilatlar olarak böyle bir suçlamayı şiddetle kınamakla birlikte ilgili şahıs hakkında suç duyurusunda da bulunuyoruz” dedi.

Milletvekili Kaplan, “Madem biz FETÖ’cüydük de bende milletvekiliyim oda milletvekili benim de geçmişim onun da geçmişinin araştırılmasını istiyorum. Madem öyle 3 sefer İYİ Parti, 2 sefer de CHP meclise FETÖ’yü araştırma önergesi verdik kabul etmediler. Madem FETÖ’cüydük kabul etmeliydiler. Ben ona sadece bunu söylemek istiyorum. Kendisi maklube yerken, arabasını FG plakalı alırken o zaman Balyoz ve FETÖ davalarının avukatlığını yaparken ne oldu da İYİ Parti FETÖ’cü oldu. Çünkü İYİ Parti yükseliyor. AK Parti’nin yerine İYİ Parti gelecektir bir dahaki döneme” dedi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL