Kaçak Otel Sadece Sözlü Uyarılmış

Kaçak Otel Sadece Sözlü Uyarılmış

16 Eylül 2023 10:09
Kaçak Otel Sadece Sözlü Uyarılmış
0

BEĞENDİM


Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde kaçak olduğu ortaya çıkan Des Otel’in düğün salonu, sadece Belediye ekiplerinin sözlü uyarısı ile kapatıldı. Süleymanpaşa Belediyesi, otele, düğün salonunu kaçak çalıştırdığı döneme ilişkin hiçbir işlem yapmadı. Ayrıca otelin ofis bölümümü, oda yapılarak ruhsata aykırı davrandığı gerekçesi ile başlatılan soruşturmada turizm bakanlığı tarafından devam ediyor.

DÜĞÜN SALONU KAÇAK ÇIKTI

Habertrak Gazetesi Tekirdağ’da faaliyet gösteren 4 yıldızlı  DES Otel’e imara aykırı olarak eklemeler yapıldığı öne sürülen haberini manşetten duyurmuştu. Otelin yanı başında bulunan DES Garden isimli düğün salonunun, Süleymanpaşa Belediyesi’nden alınmış bir ruhsatının bulunmadığı kaydedilmiş. Otelin eklentisi olarak kurallara aykırı bir şekilde düğün yapan işletmenin, burada yasak olmasına rağmen düğünlerde alkol servisi de yaptığı ortaya çıkmıştı. Öte yandan otele inceleme için gelen bakanlık kontrolörlerinin otelin ruhsatının aksine, ruhsatta belirtilen oda sayısından fazla oda yapıldığı, yine otel binasının ofis kısmında yer alan bölümün otelin sosyal alanına dahil edildiği, ruhsata ve imara aykırı biçimde sauna ve hamam yapıldığı, kontrolörlerin raporunda yer aldığı da öğrenilmişti.

BELEDİYE BU ZAMANA KADAR GÖZ YUMDU

Süleymanpaşa Belediyesi’nin gazetemizde haber yayınlana kadar hiçbir işlem yapmadığı öğrenildi. Belediyenin kaçak salona göz yumduğu iddia edildi.

SADECE SÖZLÜ UYARI İLE KAPATILDI

Süleymanpaşa Belediyesi’nin haberin ardından Otel sahibini uyardıklarını, sözlü olarak salonu kapatacakları sözünü aldıklarını, otele başkaca bir işlem yapılmadığı bildirildi. Yine kaçak döneme ilişkin ise herhangi bir işlem tesis edilmediği öğrenildi.
BAKANLIĞIN SORUŞTURMASI DEVAM EDİYOR

Öte yandan ruhsata aykırı biçimde ofislerin otele katılması ile ilgili de Turizm Bakanlığı’nın soruşturması devam ediyor

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.