GENEL

Kargadan vefa örneği: Teşekkür için 5 sene sonra döndü

Kargadan vefa örneği: Teşekkür için 5 sene sonra döndü

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir karga kendisini 5 yıl önce kedilerden kurtaran ve tedavi ettiren kişiye teşekkür için 5 yıl sonra geri döndü. Kendisini hayata döndüren kişinin başına konan karga, yavruyken yaptığı gibi gagasıyla kulaklarını ısırdı.


 

 

Tekirdağ’da karga ile insanın dostluğunu gösteren ilginç bir hikaye yaşandı. Tekirdağ Eski Belediye Başkanı Kadir Çebi, Bahçelievler Mahallesi’nde 5 yıl önce kedilerden bir karga yavrusunu kurtardı. Kanatları zarar gören kargayı tedavi ettiren Çebi, daha sonra kargaya 2 ay baktı. Karga 2 ay sonra sürüyle birlikte uzaklaştı.

5 yıl sonra kendisini tedavi eden Çebi’nin evinin çatısına yeniden gelen karga, kendisini kedilerden kurtaran Çebi’nin dikkatini çekti. Uçarak Çebi’nin önce kafasına sonra ise omzuna konan karga, yavru iken ısırdığı gibi Çebi’nin kulaklarını ısırdı.

Bu durum karşısında şaşıran Çebi, yaşadığı ilginç olayı ANKA Haber Ajansı’na anlattı.

Yaşadığı şaşkınlığı anlayan Çebi, “5 yıl önce daha yavruylen kedilerin ağzından aldım. Baktık, iyileştirdik. bir, iki ay bizimle birlikte yaşadık. Alıştı, salıyordum geliyordu. Bende çok kedi var. Kedilere köpeklere karşı farklı bir sevgim var. Tabi rahatsız oldu, etrafındaki sürüye katılarak kayboldu. 2 gündür sabahları köpek gezdiyorum. Bir karga üstlerde dolaşıyor. ‘Gak, gak’ bağırıyor. Dedim ‘bu bişey söylüyor’ diye. Bir iki yem attım. Bu bizim karga dedim. Uçtu geldi kafama kondu. Sonra kafama kondu. Kulağımı ısırmay başladı. Tamam bu bizim karga dedim. Neden baktığım o karga sürekli omuzumda kulağımı çeker, ısırdı. Artık adına vefamı sevgi mi diyelim ne dersek diyelim 5 sene sonra yeniden geldi. Bir gün böyle bizimle birlikte geçmişi yaşadı. Sevgisini gösterdi, ben buradayım yaşıyorum der gibi. Sonra sürüye katılıp gitti.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL