GENEL

Karşılığında sıfır araç verilen Şahin’ine gözü gibi bakıyor

Karşılığında sıfır araç verilen Şahin’ine gözü gibi bakıyor

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’da oto galericilik yapan Ahmet Kılçık, 7 yıl önce 8 bin kilometredeyken aldığı 1999 model, sıfır kokusu üzerindeki Tofaş Şahin aracına gözü gibi bakıyor. Bütün parçaları orjinal olan otomobili garajda tutan Kılçık, sadece haftasonları yeğenini gezdirmek için garajdan çıkarıyor.

Tekirdağ’da oto galericilik yapan Ahmet Işık, 7 yıl önce kardeşi ile çocukluk hayali olan Şahin otomobili aldı. Vefat eden bir öğretmenin garajında tuttuğu otomobili vefat ettikten sonra 8 bin kilometredeyken çocuklarından satın alan Kılçık, otomobili galerisinin garajına koydu. Otomobilini sadece 8 yaşındaki Cihan Kaplan’ı gezdirmek için garajından çıkartan Kılçık, otomobili yeğeni 18 yaşına gelip ehliyet alınca ona hediye edeceğini söyledi.

‘EMEKLİ ÖĞRETMEN GARAJTA TUTUYORDU’

Otomobili garajda tuttuğunu ifade eden Kılçık, “Tekirdağ’da galeri işiyle uğraşıyorum. Arabamız 1999 model. Biz bu Şahin aracı 2015 yılında aldık. Bu araç yaklaşık 7 yıldan beri bizde. Kapalı garajda tutuyoruz. Kardeşimle birlikte çocukluk hayalimizdi. Rahmetli bir öğretmen abimizin vardı biz bu aracı ondan almayı çok istiyorduk. Kendisi de alıp kullanamamıştı, garajında tutuyordu. Rahmetli olduktan sonra yakınları ile görüşüp birkaç kez görüşüp nihayetinde 2015 yılına araç bize geçti. Bizde aracı yeğenlerimize hediye olarak aldık” dedi” dedi.

‘KARŞILIĞINDA SIFIR ARAÇ VERDİLER, SATMADIK’

Otomobili yeğenine hediye edeceğini söyleyen Kılçık şöyle konuştu: “Kuş serisi, Şahin bir araç. Orijinal 16 bin kilometrede, herhangi bir değişeni yok. fabrikadan ne çıktıysa öyle. Herşeyi ile aracımız orjinal. İstanbul’dan birkaç esnaf arkadaş geldi aracımıza talip oldular. Sıfır araç verdiler. Biz aracımızı şuan vermeyi düşünmüyoruz. Garajımızda muhafaza ediyoruz. Allah kısmet ederse yeğenlerime bırakmayı düşünüyoruz”

‘EHLİYETİMİ ALIP ÜNİVERSİTEYE BU ARAÇLA GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM’

Amcası ile haftasonları otomobilde gezen 8 yaşındaki Cihan Kaplan, “Bu araç amcamın çocukluk hayali. Amcam hep benim için aracını garajda tutuyor. Haftasonları arabasını garajdan alıp beni yemek yemeye, tatlı yemeye götürüyor. Ehliyetimi alıp üniversiteye bu araçla gitmeyi düşünüyorum. Ben bu arabayı büyüyünce hiç satmayıp değiştirmeyeceğim, hiç bu arabadan başka araba almayacağım” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL