Kayalar ortaya çıktı herkes şaşkın depremin habercisi mi?

Kayalar ortaya çıktı herkes şaşkın depremin habercisi mi?

22 Mart 2022 13:40
Kayalar ortaya çıktı herkes şaşkın depremin habercisi mi?
0

BEĞENDİM


FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’da denizin 30 metre çekilmesi sonucu deniz içinde taş ve kayalıklar ortaya çıktı. Denizin çekilmesi çevre sakinleri tarafından deprem endişesine yol açtı.

 

 

 

Edinilen bilgiye göre Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesi Altınova Mahallesi’nde deniz yaklaşık 30 metre çekildi. Çekilme sonucunda halk arasında ‘Kral Yolu’ olarak bilinen kayalıklar ortaya çıktı. Bazı vatandaşlar ise denizin çekildiği sahilde yürüyüş yaptı.

Deniz kenarında kediyle yürüyen bir vatandaş, “Uzun yıllar buraya yürüyüşe gelirim, çok sevdiğim bir bölge. İlk defa böyle bir şey görüyorum. 25-30 metre bir çekilme var. Bizde sokak kedisi ile birlikte çekilen yerde gezinerek tadını çıkarıyoruz. Umarım doğal afet habercisi değildir” dedi.

Gezintiye çıkan bir kadın ise, “Depremin habercisi olup olmadığını bilmiyorum ama bu şekilde çekildiğini ilk kez görüyorum. Bu kadar kayalıkların ortaya çıkması, kumun deniz tarafından geri alınması çok enteresan, ilk defa görüyorum. İlk kez görüyorum, şaşkınım” diye konuştu.

Başka bir vatandaş ise şunları söyledi: “Bilim adamları adamları denizin çekilmesini depremin habercisi diyorlar. Bakın burada 25 kilometre fay hattı kuzu gibi yatıyor. Allah göstermesin bir gittiği zaman ne olacağı belli değil. Daha önce gördüm ama bu kadar çekilmedi. Yunanistan Dedeağaç’ta 100 metre çekilmiş. İnşallah deprem habercisi değildir”

Çekilmenin sürekli olduğunu ifade eden bir vatandaş ise, “İlk defa değil senelerden beridir oluyor. Senenin belli günlerinde birkaç kere çekilir. Bir kereye mahsus değil. Bu kayalar Kral Yolu çıkar meydana. Depremle alakası yok” dedi.

 

 

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.