KENT KONSEYLERİ SİYASETİN ARKA BAHÇESİ OLMAMALI

KENT KONSEYLERİ SİYASETİN ARKA BAHÇESİ OLMAMALI

8 Şubat 2022 15:37
KENT KONSEYLERİ SİYASETİN ARKA BAHÇESİ OLMAMALI
0

BEĞENDİM


Trakya Kent Konseyleri Birlik Başkanı Dr. Yücel Ayaz, son günlerde kent konseylerinin siyasallaşması ile ilgili rahatsızlıklarını dile getirdi.

Trakya Kent Konseyleri Birlik Başkanı Dr. Yücel Ayaz, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Son dönemlerde Kent Konseylerinin siyasi partilerin arka bahçeleri gibi görünmesinin rahatsızlık uyandırdığının altını çizen Başkan Yücel Ayaz; ‘’Kent Konseyleri hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değildir. Bu gibi oluşumlar Kent Konseylerinin kurumsal yapısına zarar vermektedir.’’ Dedi.

KENT KONSEYLERİ TÜM RENKLERİ İÇİNDE BARINDIRMALIDIR

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Trakya Kent Konseyleri Birlik Başkanı Dr. Yücel Ayaz; ‘’ Son dönemlerde görüyoruz ki Süleymanpaşa Kent Konseyi ciddi bir şekilde siyasallaşmış ve bir siyasi partinin arka bahçesi görünümünde olmuştur. Bu tarz girişimler Kent Konseylerinin ruhuna ciddi zarar vermektedir. Kent Konseyleri siyasetin arka bahçesi olmamalı ve Kent konseyleri her türlü rengi içerisinde barındırmalı ve kucaklayıcı olmalıdır.’’ Şeklinde konuştu.

KENT KONSEYLERİ SİYASETİN ARKA BAHÇESİ OLMAMALI

Açıklamalarına devam eden Trakya Kent Konseyleri Birlik Başkanı Dr. Yücel Ayaz; ‘’Kent Konseyleri siyasetin arka bahçesi olarak algılanıyor. Bu algıyı değiştiremezsek kent konseylerinin hiçbir anlamı olmaz. Siyasilerin etkisi altından çıkamaz. Halbuki Kent Konseyleri, vatandaşlarda aidiyet, güven, bilgi ve örgütlenmeyi sağlayarak ilerlemeli. Yurttaşları işin içine katıp kolektif bilinci oluşturmaları gerekir. Dünya ve Avrupa örneklerini aslında daha fazla incelersek ülkemizdeki kent konseylerinin de önünün açılabileceğini ve kentlerimize daha faydalı kurumlar haline geleceğini göreceğiz.’’ dedi.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.