Kokainden tutuklanmıştı, yerli milli afişi asıldı

Kokainden tutuklanmıştı, yerli milli afişi asıldı

20 Nisan 2022 12:28
Kokainden tutuklanmıştı, yerli milli afişi asıldı
0

BEĞENDİM


FERHAT AKGÜN

Kokain kaçakçılığından tutuklanan ve meclise verdiği dezenfektanlarla gündeme gelen Ali Osman Akat’ın Tekirdağ’daki fabrikasına Türk bayraklı ‘Türkiye’nin yerli milli kozmetik markası’ afişi asıldı.

 

Edinilen bilgiye göre Kolombiya-Panama-ABD-Almanya ve son olarak Türkiye’ye gelecek olan, alıcı bölümünde Süleyman Y. yazılı kargo, Alman Federal Gümrük İrtibat Bürosu tarafından şüpheli olarak değerlendirilmiş havalimanında 20-26 Kasım 2021 tarihlerinde iki ayrı kargo üzerinde yapılan incelemelerde, paket içinde 62 ve 49 kilogram olmak üzere toplam 111 kilogram siyah kokain tespit edilmiştii. Yapılan tespit üzerine durum Türk makamlarıyla paylaşılmış eski Türk-Amerikan İşadamları Derneği Başkanı ve L’ACTONE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat, kokain kaçakçılığından tutuklanmıştı. Akat’ın aynı zamanda TBMM’ye de dezenfektan verdiği ortaya çıkmıştı.

Akat ile ilgili haberlerin medyada yer almasının ardından Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde yer alan Lactone fabrikasının ön cephesine üzerinde Türk Bayrağı olan ‘Türkiye’nin yerli milli kozmetik markası’ yazısı asıldı. Yazı afişte hem Türkçe hem de İngilizce olarak yer alıyor.

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.