GENEL GÜNDEM

KOMŞULARI İLE MAHKEMELİK OLDU O VAZGEÇMİYOR

KOMŞULARI İLE MAHKEMELİK OLDU O VAZGEÇMİYOR

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde yaşayan Perihan Acar, evini sokaktan bulduğu 30 kedi ile 4 köpeğe açtı. Komşuları ile evinde hayvanlara baktığı için mahkemelik olan Acar, hiçbir şeyin kendisini hayvan sevgisinden vazgeçiremeyeceğini söyledi.

Hürriyet Mahallesi’nde yaşayan 47 yaşındaki bir çocuk annesi ev hanımı Perihan Acar, 15 yıl önce taşındığı villasında kedi ve köpeklere bakıyor. Sokakta çaresiz şekilde bulduğu kedi ve köpekleri bakıp besleyen Acar, daha sonra ise bunları sahiplendiriyor.

En büyük destekçilerinin ailesi olduğunu söyleyen Acar, “Baktığım hayvan sayısı sürekli değişiyor. Gidenler gelenler oluyor, sahiplendirdiklerim oluyor. Şuanda 30’ya yakın kedi ve 4 köpeğe bakıyorum. 15 yıla yakındır bu evde oturuyorum. Buraya geldiğimden beri sokaktaki köpeklere kedilere evimin içinde ve önünde bakıyorum. Bunların dışında sokaklardaki hayvanları besliyorum” dedi.

Acar, “Bana destek olanlarda var rahatsız olanlar da var. Açık açık baba ‘kedileri sevmiyoruz. Besleme su verme’ diyenler de var. Burada kimseye bir zarar vermiyorlar. Burada hayvanları köpekleri korumaya çalışıyorum. Kendi çapımda mücadelemi veriyorum. Davalık olduğum kişiler de var. Davayı kazandım. Ailem yanımda olduğu için şanslıyım” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL