GENEL SON DAKİKA

Koronanın vurduğu ailenin içler acısı hali yürek dağladı

Koronanın vurduğu ailenin içler acısı hali yürek dağladı

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde koronaya yakalandıktan sonra eşi yürüyemez hale gelen kendi de erken doğum yaparak bebeğinin beyninde su toplayan çaresiz anne Gülsüm Doğmuş, “Zor geçiniyoruz bir sürü borçlarımız var. Bakkala 9 bin TL’ya yakın bir borcumuz var. Kızımdan öğretmenler para istemiş akşam ağlayarak geliyor” dedi.

KORONAYA YAKALANAN AİLENİN HAYATI KABUSA DÖNDÜ

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Nusretiye Mahallesi’nde yaşayan Sinoplu Doğmuş ailesinin hayatı koronaya yakalandıktan sonra kabusa döndü. Bir fabrikada çalışan baba Muammer Doğmuş memleketinden gelen babası ve ablasından koronaya yakalandı. Babası ve ablasını koronadan kaybeden Doğmuş yoğun bakıma alındı. 1.5 ay yoğun bakımda kalan Doğmuş hastane tedavisinin ardından yürümekte güçlük çekmeye başladı ve bir işte çalışamaz hale geldi.  Yine aynı süreçte koronaya yakalanan anne Gülsüm Doğmuş, ise korona nedeniyle bebeğini 6 aylık erken doğum yapmak zorunda aldı. 6 ay küvezde kalan  Zümra bebeğin beyni su toplamaya başladı.

‘BAKKALA 9 BİN TL’YA YAKIN BİR BORCUMUZ VAR’

Eşi çalışamadığı için zor günler geçirdiklerini ifade eden Anne Gülsüm Doğmuş “Eşim korona oldu. Eşim korona olduktan sonra düzelemedi. 1.5 ay yoğun bakımda yattı. Yoğun bakımda yattığı sürece hep uyuttukları için yürüyemedi. Şuan yürüyemediği için çalışamıyor. Şuan durumunuz hiç iyi değil. Bir sürü borçlarımız var. Hep yardımlarla geçiniyoruz. Bebeğim rahatsız haftada 2 kez İstanbul ve Tekirdağ’daki doktorlara götürüyoruz. Eşimin ameliyat olması gerekiyor olamıyor çünkü paramız olmadığı için. Zor geçiniyoruz bir sürü borçlarımız var. Bakkala 9 bin TL’ye yakın bir borcumuz var. Kaynatam (kayınbaba) görümcemden korona bana da bulaştı. Onları kaybettik.  Ben koronadan dolayı erken doğum yaptım. Erken doğum yaptığım için çocuğum küvezde kaldı. Küvezde kaldığı için gözlerinde ve beyninde sorun var çok rahatsız. 2 hasta ile uğraşıyorum. Kendim de rahatsızım” dedi.

‘KIZIMDAN ÖĞRETMENLER PARA İSTEMİŞ AKŞAM AĞLAYARAK GELİYOR’

Soba ve odun alamadıkları için elektrik sobasıyla ısınmaya çalıştıklarını söyleyen Doğmuş “Durumumuz hiç iyi değil. Yardımlarla geçiniyoruz. Hep yardım ettiler. Evimiz kira. Betonun üzerinde duruyoruz. Çocuklarım hep hasta oluyor. Odun yok, soba alamadım, küçük bebeğim var. Elektrikli soba ile ısınıyoruz.  Bebeğime mama bile alamıyorum. İşlerimiz iyi değil . 2 tane daha çocuğum okuyor.  Kızım ticarette okuyor. Onlara hergün para vermek zorundayız. Kızımdan öğretmenler para istemiş akşam bir sürü ağlayarak geliyor. ‘Alamıyoruz, edemiyoruz’ diye” sözlerini kaydetti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL