GENEL

Kuaförler odası başkanını yerden yere vurdu, naftalin kokan bir yönetim

Kuaförler odası başkanını yerden yere vurdu, naftalin kokan bir yönetim

Tekirdağ Kuaförler Odası Başkan Adayı Murat Tokatlı, mevcut başkan Mustafa Kahraman’ı ağır bir dille eleştirdi. Tokatlı, “Kesinlikle değişmesi gereken, naftalin kokan bir oda yönetim şeklidir” dedi.

 

 

Tekirdağ Kuaförler Odası Başkan Adayı Murat Tokatlı, Pazar günü yapılacak oda seçimi öncesi basın açıklaması yaptı.

‘Naftalin kokan bir yönetim’

Tokatlı, “Yönetimimiz, yaklaşık 33 yıldır tek başlı bir anlayış ile yönetilen, şeffaf olmayan, miadını çoktan doldurmuş, muhasebe bürosu şeklinde yönetilen, mental yorgunluğa ulaşmış, kesinlikle değişmesi gereken, naftalin kokan bir oda yönetim şeklidir” dedi.

‘30 yılı aşkın süredir Kahraman’dan masallar anlattın’

Tokatlı, “Yaklaşık 33 yıldır Meslek Odamıza Başkanlık yapan ve bu makamı meslek haline getirmiş, alışkanlık edinmiş, üyelerimize görevi gereği zaten yapması gereken hizmetleri, kendinden başkası yapamaz düşüncesi ile kendisini vazgeçilmez zanneden Sayın Kahraman! Yıllardır üyelerimize, bazı denetim kurumlarının hiç uğramadığını, bu rahatlığın sadece senin sayende ve iradende olduğunu iddia ettin! Hatta ‘’ben olmasam oda tarafından muhasebenizin bile tutulamayacağını’’ iddia ettin! Üyelere 30 yılı aşkın süredir Kahraman’dan masallar anlattın” dedi.

Tokatlı, “Biz seçilirsek yapacağımız ilk icraat bu olacak. Süleymanpaşa Belediyesi’nin meslek grubumuza vermiş olduğu yemekte Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt Yüksel’in yapmış olduğu konuşmada hatırlarsanız kendisi de fikrini beyan etmişti. Öncelikle bu soruna biz kendi aramızda bir çözüm bulup, sonra şehir erkanı olan üst kurumlarımızdan destek alarak çözüme ulaşabiliriz. ‘’Pazar tatili’’ tüm erkek kuaförlerinin katılımıyla;‘’Salı tatili’’ ise tüm bayan kuaförlerinin katılımıyla; Düzenleyeceğimiz toplantılarla yapılacak oylama sonucunda çoğunluk sağlandığı takdirde çözüme ulaşabiliriz” dedi.

‘YAKLAŞIK 30 YILDIR MESLEĞİNİ İCRA ETMEDİĞİNİ TÜM ÜYELERİMİZ BİLİYOR’

Tokatlı, “Bu tarifeleri kiminle çıkarıyor? Neye göre çıkarıyor? Yaklaşık 30 yıldır mesleğini icra etmediğini tüm üyelerimiz biliyor. Mesleğinde aktif olmadığından dolayı bu konuda da sınıfta kaldın! Sayın Başkan! Öncelikle tarifelerimizi her sene periyodik olarak güncellemek lazım; senin ve yöneticilerinin keyfine göre değil! Ufak ufak artışlar yapılmalı ve vatandaşı da yormayacak şekilde olmalı. Öyle %100 artış yapmak, 3 senede bir tarife çıkarmak, bunu da marifetmiş gibi tam da seçim üzeri yapmak sana puan kazandırmaz! Esnafın kirasına her yıl zam geliyor. Kullandığı ürüne, elektrik, su, doğalgaz, akaryakıta ve aklımıza gelen her türlü gıda ürününe belki de yılda kaç defa zam geldiği belli değilken bizim tarifelere 3 yılda bir zam geliyor. Oda afaki rakamlar” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL