GENEL GÜNDEM

MAHKUMLAR İÇİN BAĞIŞ YAPILDI

MAHKUMLAR İÇİN BAĞIŞ YAPILDI

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında gerçekleştirilen protokol ile hükümlü ve tutuklular halk kütüphanelerinden yararlanması için yürütülen kampanya gereği, Tekirdağ’da Valilik önüne kurulan standa kitap bağışı kampanyası başlatıldı.

 

 

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu işbirliğinde kitap bağışı kampanyası Tekirdağ Valilik binası önünde kurulan stan’da başlatıldı.Kampanya’ya Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğur Özcan, Süleymanpaşa belediye başkanı Cüneyt Yüksel, İl Müftüsü İsmail İpek, Cezaevi müdürleri ve Ceza İnfaz memurlar ile Denetimli serbestlik büro yetkilileri kitap bağışlayarak etkinliğe katıldı.

 

 

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcı vekili Uğur Özcan, genel olarak bu kampanyadan hükümlü ve tutukluların kampüs içerisine kurulacak olan halk kütüphanelerinden yararlanması hedefleniyor dedi.

 

 

Özcan, “24 Ekim 2019 tarihinde Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Başkanlığı arasında gerçekleştirilen protokol ile hükümlü ve tutuklular halk kütüphanelerinden yararlanması imkanı getirilmiştir. Bu protokol uyarınca 17 milyon yayına erişim imkanları kovuşmuştur. 29 Mart 2021 tarihinde imzalanan “Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü” imzalanmıştır. Bu kapsamda “Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası” başlatılmıştır. 16 gün boyunca bulunduğu yerdeki stantlar veya adliyede bulunan bağış standında vatandaşlarımız tarafından kitap bağışı yapılabilecektir.” diye konuştu.

Valilik önüne kurulan kitap bağışı standı 16 gün boyunca burada kalacak. Vatandaşların istedikleri zaman diliminde kitap bağışında bulunabilecekleri belirtildi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL