BREMEN MIZIKACILARI ÇOCUKLARLA BULUŞTU

BREMEN MIZIKACILARI ÇOCUKLARLA BULUŞTU
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 11 ilçede düzenlediği 2. Karne Hediyesi Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali kapsamında “Bremen Mızıkacıları” isimli çocuk tiyatrosu, Marmaraereğlisi ilçesinde 11.00 – 13.00 – 15.00 saatlerinde...

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 11 ilçede düzenlediği 2. Karne Hediyesi Çocuk Oyunları Tiyatro Festivali kapsamında “Bremen Mızıkacıları” isimli çocuk tiyatrosu, Marmaraereğlisi ilçesinde 11.00 – 13.00 – 15.00 saatlerinde üç seans olarak Halk Eğitim Merkezi’nde çocuklar için ücretsiz olarak sahnelendi. Tiyatro oyunu sonrası Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, oyunculara çiçek takdim etti.

Bremen Mızıkacıları adlı tiyatro oyununda köpek, eşek, horoz ve kedinin hikâyesi anlatıldı. Hırsızları yakalayamayan bir eşek, yaşlanmış bir köpek, farelerle dost bir kedi ve sürekli şarkı söyleyen bir horoz sahipleri tarafından işe yaramadıkları ve yaşlandıkları bahanesiyle evden kovulurlar. Bir araya gelerek ortak hayalleri olan müzik ile buluşabilmek için Bremen’e gitmeye karar veren dörtlü yola çıkar. Yolda kendilerine yiyecek veren yaşlı bir adamın evine giren hırsızları, yaptıkları plan ile kovan sevimli dörtlü, yaşlı adam ile dost olurlar. Yardımlaşmanın önemini ve hayvanlara iyi davranmamızın onlar için ne kadar önemli olduğunu anlatan oyun, çocuklar tarafından büyük beğeni ve dikkatle izlendi.

“Bremen Mızıkacıları” isimli çocuk tiyatrosu sonunda çocuklara çikolata ve balon hediye edildi.