BÜYÜKŞEHİDEN KÖK HÜCRE BAĞIŞINA DESTEK

BÜYÜKŞEHİDEN KÖK HÜCRE BAĞIŞINA DESTEK
Toplum sağlığını büyük önem veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılından bu yana sağlık alanında hayata geçirdiği başarılı projelerine bir yenisini daha ekleyerek “Öne Çık, Hayat Kurtar” sloganı ile kök...

Toplum sağlığını büyük önem veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılından bu yana sağlık alanında hayata geçirdiği başarılı projelerine bir yenisini daha ekleyerek “Öne Çık, Hayat Kurtar” sloganı ile kök hücre bağışı kampanyası düzenledi.

Türk Kızılay Tekirdağ Şubesi ile ortaklaşa düzenlenen Kök hücre bağışı kampanyasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi personeli tüm lösemili hastalara umut olmak için kök hücre ve kan bağışında bulundu. Ayrıca, kampanya kapsamında Kızılay Avrupa Bölge Kök Hücre Sorumlusu Nesrin Gürsul Akdağ tarafından Büyükşehir Belediyesi personeline kök hücre bağışı ile ilgili eğitim verildi. Eğitimde kök hücre bağışı yapmak için izlenecek yollar, kimlerin bağışçı olabileceği gibi bilgiler paylaşıldı.

 

KIZILAY YETKİLİLERİNDEN BAŞKAN KADİR ALBAYRAK’A PLAKET

Çorlu Kızılay Bağış Merkez Müdürü Metin Karadağ, Tekirdağ Kızılay Şube Başkanı Hamiyet Çizen ve Kan Bağışçı Kazanım Uzmanı Oya Koçak tarafından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a kök hücre bağışına gösterdiği ilgi ve destek nedeniyle plaket takdim edildi. Başkan Kadir Albayrak adına plaketi kabul eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Fatih Ünsal kök hücre ve kan bağışı konusunda desteklerinin devam edeceğini belirtti.

 

“SAĞLIK ALANINDAKİ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kök hücre bağışının birçok hayat kurtardığını belirterek, “Sosyal belediyecilik anlayışının en önemli faktörlerinden biri de halk sağlığı. Bu açıdan biz de halk sağlığını korumak ve bu konuda tedbirleri almak için en üst çabayı harcıyoruz. Türk Kızılay’ı ile gerçekleştirdiğimiz kök hücre bağışı da bu çabanın önemli parçalarından biri. Kampanyaya ilgisini esirgemeyerek kök hücre bağışında bulunan ve lösemili hastalara umut olan tüm büyükşehir personeline teşekkür ediyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak sağlık alanındaki çalışmalarımızı önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz.” dedi.