İLÇEDE GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI

İLÇEDE GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI
Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçe merkezinde görev yapan tüm öğretmenlere hediye verdi.TÜM ÖĞRETMENLERE ULAŞILDIMarmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, her...

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçe merkezinde görev yapan tüm öğretmenlere hediye verdi.

TÜM ÖĞRETMENLERE ULAŞILDI

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, her yıl olduğu gibi bu yıl da 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenleri unutmadı.  Öğretmenler Günü’ne özel hazırlanan hediyeler Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Meclis Üyesi Erkan Yılmaz ve Belediye Başkan Yardımcısı İrfan Tütün tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeline  ve ilçede bulunan tüm okullardaki öğretmenlere ulaştırıldı.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ise, Sultanköy Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğretmenlere hediyelerini bizzat kendisi takdim etti. 24 Kasım’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmen unvanının verildiğini hatırlatan Başkan Uyan; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e "Başöğretmen" unvanı veriliş günü olan 24 Kasım’ı, aynı zamanda “Öğretmenler Günü” olarak kutlamaktayız. Bir toplum eğitimcisine ne kadar değer verirse geleceğine de o derece güvenle bakar. Bu nedenle eğitime destek, her zaman öncelikli hedeflerimiz arasında olmuştur ve olacaktır. Cesaretini ve özgüvenini hiçbir zaman yitirmeyen fedakâr, onurlu, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarma gayreti içerisinde olan, geleceğine ışık saçan aydınlık nesillerini büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren öğretmenlerimize bir kez daha sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Bu vesile ile başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm vefat eden ve şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan tüm öğretmenlerimize de en içten sevgi ve saygılarımı sunuyor, Öğretmenler Gününü kutluyorum. ”dedi.

Hediyelerini teslim alan öğretmenler, Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın kendilerini sadece 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde değil, hiçbir zaman unutmadığını söyledi.