İYİ PARTİ 1 YAŞINDA

İYİ PARTİ 1 YAŞINDA
İYİ Parti Tekirdağ İl Teşkilatı partinin birinci kuruluş yılında valiik önündeki Atatürk anıtı önüne çelenk koydu. İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Aziz milletimiz; bağrından çıkardığı cesurlar hareketi ile Anadolu ve...

İYİ Parti Tekirdağ İl Teşkilatı partinin birinci kuruluş yılında valiik önündeki Atatürk anıtı önüne çelenk koydu. İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Aziz milletimiz; bağrından çıkardığı cesurlar hareketi ile Anadolu ve Trakya’yı yeniden birleştirerek, bütünleştirererek ve kadim Türk milletinin umudunu yeşerterek demokrasinin en nadide fidanını vatan topraklarıyla buluşturdu” dedi.

ATATÜRK ANITI ÖNÜNDE TÖREN

İYİ Parti’nin kuruluşunun birinci yılı ülke genelinde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Tekirdağ teşkilatı ise Atatürk Anıtı önünde tören düzendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasını ardından anıta çelenk konuldu. Daha sonra ise İl Başkanı Alkaya, bir konuşma yaptı.

25 EKİM İYİ PARTİNİN 1. YAŞ GÜNÜDÜR

İYİ Parti’nin cesurlar hareketi olarak yola çıktığını kaydeden Alkaya, “İYİ parti bundan tam bir yıl önce bugün Türk Milleti tarafından kuruldu. Bugün olduğu gibi geçen yıl da; ülkemizde sosyal fay hatlarının kırıldığı, insanların umutlarının tükendiği, gelecek endişelerinin korkuya dönüştüğü bir süreç yaşanıyordu. Aziz milletimiz; bağrından çıkardığı cesurlar hareketi ile Anadolu ve Trakya’yı yeniden birleştirerek, bütünleştirererek ve kadim Türk milletinin umudunu yeşerterek demokrasinin en nadide fidanını vatan topraklarıyla buluşturdu.  Kavganın, ötekileştirmenin, iftiraların sıradan dil halini aldığı siyasetimize;İYİ parti ülkemize; yeni bir ruh, yeni bir soluk getirme iddiasındadır. Bu inançla;Türk insanını  geçmişte olduğu gibi yeniden kardeşlik ruhuna kavuşturmak için Meral Akşener önderliğinde yollara düşüldü.” Dedi.

ÜLKEYİ KURTARACAK İYİ PARTİ SÖYLEMİNE İHTİYAÇ VARDI

İktidarın tavır ve davranışlarını eleştiren Alkaya, “Türk milletinin layık olduğu bir yönetim şekline ulaştırmak için memleket karış karış  gezildi…Gördük ki ; Türk seçmeni yıllardır uygulanan CHP il AKP arasında tercihe zorlanan iki kutuplu yapıdan rahatsızdı . Milletimiz 16 yıldır bu iki zihniyetin arasındaki kavgada, bir tarafı seçmek zorunda bırakılmıştı. Çağı yakalayacak, geçmişin kısır tartışmalarından ülkeyi kurtaracak İYİ Parti söylemine ihtiyaç vardı. İYİ Partililer Endüstri 4.0’ın, dijitalleşmenin, robotik fabrikaların konuşulduğu, teknoloji çağının yaşandığı bir dünyada, hala temel meselelerin çözülmemiş olmasından rahatsızdı.  Kafamızı gündemden biraz kaldırıp yaşadığımız dünyaya baktığımızda gelişimin şaşırtıcı bir seyir izlediğini görüyoruz.  Zenginleşmenin kaynağı ranttan bilgiye geçmiştir. Ekonominin yeni efendileri, bilgi piyasasının sahipleridir. Birçok ülke; sürücüsüz otomobillerin, kamyonların, dronların  lojistik sektörünü nasıl etkileyeceğini tartışmaktadır. İyi parti olarak Siyasal liderliklerin temel görevi zamanın ruhuna uygun dönüşümün önünü açmak olduğuna inanmaktayız” sözlerini kaydetti.

Esnafın sıkıntı içinde olduğunu belirten Alkaya, “İşte Türk Milletine çağ atlatacak bu düşüncelerin hayata geçirmemizi önlemek için; partimizin kuruluş aşamasında ve  sonrasında da iç ve dış güçler tarafından engeller çıkarıldı. Olmadık iftiralar atıldı. Ama hiçbir zorluk bizi yıldıramadı. Çünkü inanıyorduk  ki ; korku ile iman aynı kalpte yaşayamaz. Ecelin ne bir nefes evvel, ne de bir nefes sonra olduğuna iman etmiştik. Onun için feriştahınız gelse vız gelir tırıs gider diyordu genel başkanımız… Öte yandan ülkemiz ekonomide de bir kriz yaşamaktadır. Şu anda kimse yatırım yapmıyor. Devlet de eskisi gibi yatırım yapamıyor. Çünkü deniz bitti. Sokağa çıktığınızda küçük esnaftan büyük esnafa kadar çok ciddi sıkıntılar olduğu görülmektedir. Herkes elindekini satıp, borcunu ödemeye çalışıyor. Evini ya da işyerini satıp borç ödemeye çalışan insan sayısı hiç bu kadar artmamıştı! Parası olan ise yarını göremediği için elindeki parasını yastık altında ya da cebinde tutuyor. Bütün bu olumsuzlukları beraber düşündüğümüzde halkımız; Milletimiz artık AKP'den kaçıyor ve İYİ Parti'ye doğru geliyor. Buradaki en önemli neden ise AKP'nin yaptığı hatalardır. Millet tek şey istiyor. Hayatıma, yaşam tarzıma müdahale edilmesin. Dışarı çıktığımda kılık kıyafetime karışılmasın. Biriyle hukuk dışı bir sorun yaşadığında hukuk her iki tarafa da adil davransın. Yani Hukukun üstünlüğünü istiyor” dedi.

BAŞARACAĞIZ

Sözlerini Meral Akşener’in başaracağız sözleri ile sürdüren Alkaya, İşte Bütün bu olumsuzluklara inat, ikinci bir kuvay ı milliye hareketi yani İYİ parti, bugün artık 40 milletvekiliyle birlikte  vatan sathındadır. Milletvekilleri meclis çalışmalarıyla, soru önergeleriyle adeta meclisi sallamaktadır. Genel Başkanımız her Salı yaptığı gurup konuşmalarıyla ülkemizde gündem olmaya devam ediyor. Bu dik duruşuyla milletimizin gözünde; 16 yıllık 'etkili muhalefet yokluğu ve boşluğunu doldurup, muhalefetin sesi oldu Genel Başkanımız. Cumhuriyete bağlı seçmenin en güçlü alternatifi hâline geldi. İdealistler, hiç olmadığı kadar Merâl Akşener ile iktidara inandı. İktidar inancının en önemli işaretini yerel seçim sonucunda herkes daha iyi görecektir. Sonuç olarak; Siyaseti Şahsi İkbal Olmaktan Çıkartıp, Genel Başkanımızın Dediği Gibi Yüzümüzü Güneşe Dönmeliyiz. O Güneş Adalet, Eşitlik, Hakça Paylaşmaktır, Özgürlüktür.  Şairin Dediği Gibi ‘Sen Yanmazsan, Ben Yanmazsam, Biz Yanmazsak Nasıl Çıkar Karanlıklar Aydınlığa...’ Bizler Yanmaya Gönüllüyüz. Hep Birlikte Başaracağız. İYİ Partinin 1.Yaş günü kutlu olsun. Ömrü Türk milleti gibi uzun olsun diyoruz” diye sözlerini tamamladı.

Teşkilat daha sonra anıt önünde fotoğraf çektirdi.