İYİ PARTİ’DEN ÇANAKKALE ZAFERİ RESİM VE ŞİİR YARIŞMASI

İYİ PARTİ’DEN ÇANAKKALE ZAFERİ RESİM VE ŞİİR YARIŞMASI
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası etkinlikleri kapsamında İYİ Parti Sosyal Politikalar ve Kadın Politikaları Başkanlığı tarafından ilk, orta, lise düzeyindeki öğrencilerin katılacağı Çanakkale Zaferi...

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası etkinlikleri kapsamında İYİ Parti Sosyal Politikalar ve Kadın Politikaları Başkanlığı tarafından ilk, orta, lise düzeyindeki öğrencilerin katılacağı Çanakkale Zaferi “104 Yıllık Saygı Duruşu” konulu şiir ve resim yarışması düzenliyor.

Yarışma hakkında bilgi veren İYİ Parti Tekirdağ Sosyal Politikalar ve Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Halide Savaş, “Amacımız; Çanakkale ruhunu sürekli yaşatarak diri tutmak, ailelerin ve gençlerimizin dikkatini çekerek milli şuur bilincinin arttırılmasına katkı sağlamaktır. Ayrıca İYİ Parti olarak yarışmanın sağlayacağı şu toplumsal faydaları da çok önemsiyoruz: Şehitlik ve gazilik kavramlarını, vatan millet bayrak olgularını, yeni ve genç nesillere aktarmak. Gençlerimizi sanat ve edebiyata yönlendirerek, kendilerinde var olup farkında olmadıkları yetenekleri ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak. Böylece gelecekte yeni sanatçı ve edebiyatçılarımızın yetişmesine öncülük etmek. Gençlerimizi sosyal aktivitelerin içine katarak, güven duygusunu pekiştirmek; sanata edebiyata değer veren ruhen daha dinamik, çağdaş, aydın ve yurtsever gençler yetiştirmeye katkı sağlamak. Gençlerimizi yarışma ortamına kanalize edip, rekabet duygusunu pekiştirmek, çalışma azimlerini arttırmak” dedi.

Yarışmanın detaylarını hakkında da bilgi paylaşan Savaş, “Yarışmaya katılanlar Şiir ve Resim dallarında eserlerini 08 Mart 2019 tarihine kadar İyi PARTİ İlçe merkezlerine elden teslim edeceklerdir. Uzman bir komisyon tarafından değerlendirme yapılacak, dereceye girenlere ve katılım sağlayanlara 18 Mart 2019 günü ödülleri ve katılım belgeleri takdim edilecektir. Çocuklarımızın bu anlamlı yarışmaya katılmalarını teşvik etmek için, tüm ailelerimizin ve öğretmenlerimizin desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.