KOÇLAR DAĞITILDI

KOÇLAR DAĞITILDI
Vali Aziz Yıldırım, Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı Hayvancılığı Geliştirme Projesi  adı altında yürütmekte olduğu,  İlimiz Malkara ilçesinde planlanan “ 2018 Yılı Koyun ve Keçilerde Verimliliği...

Vali Aziz Yıldırım, Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı Hayvancılığı Geliştirme Projesi  adı altında yürütmekte olduğu,  İlimiz Malkara ilçesinde planlanan “ 2018 Yılı Koyun ve Keçilerde Verimliliği Arttırma Projesi “ kapsamında gerçekleştirilen “Koç Dağıtım Törenine” katıldı.

Törene Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra, Tekirdağ Milletvekili ve T.B.M.M. Başkan Vekili Prof.Dr. Mustafa Şentop, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Kaymakamı Erhan Karahan ile  İl ve ilçe protokolü katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından başlayan törende, Tekirdağ Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Tolluca, Tarım ve Orman İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca bir konuşma yaparak ilimizde yürütülen proje hakkında bilgi verdi.

Ardından; Milletvetkili ve T.B.M.M. Başkan Vekili Prof. Dr. Mustafa Şentop bir konuşma yaparak projenin üreticilere hayırlı olmasını diledi.

Törende konuşan Vali Yıldırım “Tarım Bakanlığımız ciddi bir proje geliştirmiş ve uygulamaya koymuş. % 60 hibeli 95 adet koçu üreticilerimize dağıtacağız.  Et, süt ve yavru da verimliliği arttırmayı planlıyoruz. Verimlilik bugünün dünyasında çok önemli, Hayvan besliyoruz 7-8 kilo süt alıyoruz. Bazılarının geliştirdiği ırk 28 kilo süt alıyor. Verimlilik budur. Asıl gurur verici olan bu projede Karacabey’de yetiştirilen koçlar dağıtılacak. Projeye destek veren herkese teşekkür ederiz. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Program; konuşmaların ardından 95 üreticiye sertifikalarının verilerek,  koç dağıtımı ile son buldu.